مقالات و خبر های مرتبط با جراح بینی تهران

مقالات و اخبار مرتبط با جراح بینی تهران را در این صفحه دنبال نمایید. 

RSS

عمل بینی

5 Oct 2018

 

مقالات و اخبار مرتبط با جراحی زیبایی , پلاستیک و جراحی بینی را با ما دنبال نمایید.

لیفت ابرو

26 Feb 2018

لیفت ابرو

در موارد زیادی بیمار یا افراد متقاضی نیازی به پروسه کاشت ابرو ندارند و با انجام لیفت ابرو میتوانند به زیبایی مورد نظرشان دست یابند . شما در کلینیک تخصصی جراحی بینی و پلاستیک تهران براحتی میتوانید از تجربه و تخصص ما استفاده کرده و با انجام لیفت ابرو شکل و ظاهر مورد نظرتان را با کمترین هزینه در چهره خود داشته باشید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیفت ابرو میتوانید با پزشکان کلینیک تماس بگیرید.

 

راهکارهایی به ظاهر ساده ولی عملی برای جوانسازی پوست

16 Feb 2018

جوان سازی پوست

مشاوره پزشکی به گزارش تهران دکتر روند پیری در تمام اندام ها و اعضا حتی ابعاد میکروسکوپی داخل بدن، رخ می دهد. استفاده از کرم های متفاوت، رنگ کردن موی سر و… راهکارهای موقت برای جوان سازی پوست  است. اما راهکارهایی هم وجود دارد که از طریق آن می توانیم روند پیری را کند کنیم.مشاوره پزشکی

تقسیم سلول ها را بهتر بشناسید

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، تقسیم سلول ها برای جایگزین کردن سلول های جدید با سلول های قدیمی ضروری است. در این روند، تلومرز مانع از مشاوره پزشکی فرسودگی DNA سلولی هنگام تکثیر سلول ها می شود و میتوکندری نیز انرژی تولید و به بدن کمک می کند تا تکثیر سلول انجام شود.

تقویت تغذیه

مشاوره پزشکی سرماخوردگی که در دوره کودکی ظرف چند روز برطرف می شود، در میانسالی باعث می شود یک هفته کامل در رختخواب بمانید زیرا سیستم ایمنی در حال پیر شدن است. با بالا رفتن سن، سیستم ایمنی ضعیف می شود زیرا سلول های T ما در حال پیر شدن است. در نتیجه به سرماخوردگی، سرطان و… مستعدتر می شویم.

این افت عملکرد سلول های T مشاوره پزشکی با مولکولی به نام P38MAPK ارتباط داده شده است. با کاهش و توقف این توانایی سلول های T عملکرد میتوکندری افزایش می یابد. خبر خوب این است که P38MAPK از طریق میزان کم مواد مغذی فعال می شود. در نتیجه محققان به این نتیجه رسیده اند که روند پیری با غذایی که می خوریم، ارتباط دارد.

مشاوره پزشکی و ۶ راه جوانسازی پوست

ورزش

ورزش تنها یک نسخه عالی برای رفع مشکلات جسمی نیست بلکه می تواند شروع جوانی هم باشد. محققان دریافته اند، برنامه غذایی نامناسب نه تنها روند پیری سلولی را تسریع مشاوره پزشکی می کند بلکه از آسیب دیدگی سلولی نیز پیشگیری نمی کند. ورزش تعداد میتوکندری و فعالیت متابولیکی آنها را افزایش می دهد.

کاهش وزن

کاهش وزن تاثیر زیادی روی سلول می گذارد. چاقی مفرط، اثر نامطلوبی روی سلامت دارد و باعث پیری زودرس و کاهش طول عمر می شود. اما با کاهش وزن طول تلومرز افزایش می یابد.مشاوره پزشکی

مدیتیشن

مدیتیشن منظم باعث کاهش ۱۷ درصدی مشاوره پزشکی استرس می شود. از بین بردن استرس گام مهمی در مقابله با روند پیری است زیرا استرس مانند ماده شیمیایی بنزین یا دود سیگار سمی است. علاوه بر آن مدیتیشن باعث طولانی شدن تلومرز نیز می شود.

گیاهان دارویی مصرف کنید: برخی پزشکان، گیاهانی مانند ژینکوبیلبوا را برای سلامتی تلومرزها توصیه می کنند.

بایستید

برای محافظت از تلومرزها از جای خود بلند شوید. محققان دریافته اند، هرچه زمان کوتاه تری بنشینید تلومرزها نیز عمر طولانی تری می کنند. در واقع برای محافظت از تلومرزها ایستادن از ورزش کردن مهم تر است. بنابراین کارهایی مانند تماشای برنامه تلویزیون، بررسی ایمیل، تماس گرفتن با دوست را می توان ایستاده انجام داد.

نوشته‌های تازه سایت کلینیک پیشگام

 • تکنیک ها و روش های ترکیبی کاشت مو
 • هورمون های مردانه چه نقشی در ریزش مو دارند؟
 • ترمیم مو
 • کاشت مو به روش  FIT , SUT
 • کاشت مو FIT

یک رژیمی غذایی برای زیبایی بیشتر , کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو ها

16 Feb 2018

رژیم غذایی برای لاغری شکم و پهلو

افرادی که چربی شکمی بیش از حد دارند، در معرض خطر بالایی هستند. رژیم غذایی مناسب می تواند به لاغری شکم و پهلو کمک کند. چربی شکم و پهلو مزاحمی است که باعث می شود لباس هایتان تنگ شود. چربی ناحیه شکم به عنوان چربی احشایی نامیده می شود و به طور جدی برای سلامتی شما مضر است.این نوع چربی یک عامل خطر برای دیابت نوع 2 و بیماری قلبی است. بسیاری از سازمان های سلامت از BMI (شاخص توده بدنی) استفاده می کنند تا وزن را طبقه بندی کنند و خطر ابتلا به بیماری متابولیکی را پیش بینی کنند. با این حال،BMI ممکن است گمراه کننده باشد. افرادی که چربی شکمی بیش از حد دارند، در معرض خطر بالایی هستند، حتی اگر در کل لاغر به نظر می آیند. اگر چه لاغری ناحیه شکم و پهلو می تواند دشوار باشد، اما برای لاغری شكم، می توان از روش های مختلفی به همراه رژیم غذایی مناسب استفاده کرد. در اینجا راهنمایی های موثری برای داشتن یک رژیم لاغریمناسب برای لاغری شکم و پهلو آورده ایم.

برنامه ی رژیم غذایی برای کاهش وزن

با استفاده از نکات زیر می توانید علاوه بر کاهش وزن، چربی ناحیه شکم و پهلوی خود را کاهش دهید.

• مقدار زیادی فیبر محلول در رژیم غذایی خود داشته باشید.

مصرف فیبر محلول در رژیم غذایی، باعث جذب آب می شود و ژلی را تشکیل می دهد که عبور غذا از سیستم گوارش را آسان می کند. مطالعات نشان می دهد این نوع فیبر چون باعث می شوند شما به صورت طبیعی احساس سیری کنید باعث کاهش وزن می شود. همچنین ممکن است مقدار کالری که بدن از مواد غذایی جذب می کند را نیز کاهش دهد.رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی فیبر محلول به کاهش چربی شکم کمک می کند. مطالعات  انجام شده روی 1100 بزرگسال نشان می دهد  که افزایش هر 10 گرم فیبر محلول، چربی شکم طی 5 سال به میزان 3.7 درصد کاهش می یابد. سعی کنید مصرف مواد غذایی با فیبر بالا را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. منابع عالی فیبر محلول شامل تخم کتان، نودل شیراتاکا، جوانه ی بروکسل، آووکادو، سبزی و توت سیاه است.

رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو


• رژیم غذایی با میزان پروتئین بالا داشته باشید.

پروتئین مواد مغذی بسیار مهمی برای کنترل وزن و لاغری است. وجود پروتئین بالا در رژیم غذایی باعث آزاد شدن هورمون پرفیوم می شود که سبب کاهش اشتها و سیری می شود. پروتئین همچنین میزان متابولیسم را افزایش می دهد و باعث می شود حین رژیم غذایی کاهش وزن توده عضلانی را حفظ شود. بسیاری از مطالعات نشان می دهد که افرادی که پروتئین بیشتری در رژیم غذایی خود دارند نسبت به کسانی که رژیم غذایی آن ها میزان پروتئین زیادی را شامل نمی شود، چربی کمتری در ناحیه شکم دارند اطمینان حاصل کنید که رژیم غذاییتان در هر وعده ی غذایی شامل یک منبع پروتئین ، مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ، لبنیات یا آجیل  باشد.

رژیم غذایی سالم روزانه


• سطح استرس خود را کاهش دهید.

استرس می تواند باعث ایجاد چربی شکم شود و باعث ترشح کورتیزول یا همان هورمون استرس توسط غده فوق کلیه می شود. تحقیقات نشان می دهد استرس بالا باعث افزایش اشتها و ذخیره سازی چربی شکم می شود. علاوه بر این زنانی که در حال حاضر شکم و پهلو دارند، در پاسخ به استرس، کورتیزول بیشتری تولید می کنند. افزایش کورتیزول به افزایش چربی در اطراف شکم می افزاید. برای کمک به کاهش چربی شکم، روی فعالیت های لذت بخش که باعث کاهش استرس می شود، متمرکز شوید. تمرین یوگا و مدیتیشن می توانند روش های موثری باشند.

برنامه ی رژیم غذایی برای کاهش وزن


• میزان مصرف مواد غذایی شیرین را در رژیم غذایی خود کاهش دهید.

شکر حاوی فروکتوز است که در هنگام مصرف بیش از حد به بیماری های مزمن مرتبط است. این بیماری ها شامل بیماری قلبی، دیابت نوع 2، چاقی و بیماری کبدی است. همچنین مطالعات نشان می دهد که چربی شکم با مصرف بیش از حد شکر در ارتباط است. میزان قند حتی قند های سالم مثل عسل باید در رژیم غذایی کاهش یابد.

رژیم غذایی لاغری سریع


• مصرف کربوهیدرات را در رژیم غذایی خود کاهش دهید.

کاهش مصرف کربوهیدرات می تواند به کاهش چربی شکم و پهلو کمک کند. رژیم های غذایی حاوی میزان  کربوهیدرات کم تر از  50 گرم در روز باعث کاهش وزن چربی شکم در افراد دارای اضافه وزن، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک می شود. شما مجبور نیستید رژیم غذایی با کربوهیدرات کم را دنبال کنید. برخی تحقیقات نشان می دهد که صرفا جایگزین کردن کربوهیدرات های تصفیه شده با کربوهیدرات های نشاسته ای بدون فراوری در رژیم غذایی خود می تواند به بهبود متابولیک و کاهش چربی شکم کمک کند.

رژیم لاغری


• آبمیوه را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

اگر چه آبمیوه ویتامین ها و مواد معدنی را برای بدن فراهم می کند، اما مانند سودا و سایر نوشیدنی های شیرین دارای قند است. نوشیدن مقادیر زیاد آب میوه می تواند خطر افزایش چربی شکم را داشته باشد. 248 گرم آب سیب غیر شیرین حاوی 24 گرم شکر است که نیمی از آن فروکتوز است. برای کمک به کاهش چربی شکم و پهلو و لاغر شدن ناحیه میانی بدن، آب میوه را با آب جایگزین کنید، آب به همراه لیمو ترش بهترین گزینه است.

رژیم غذایی برای کاهش چربی شکم


• چای سبز را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

چای سبز یک نوشیدنی استثنایی سالم است. که شامل کافئین و آنتی اکسیدان است، که هر دو به نظر می رسد به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کنند.

نوشته‌های تازه

 • تکنیک ها و روش های ترکیبی کاشت مو
 • هورمون های مردانه چه نقشی در ریزش مو دارند؟
 • ترمیم مو
 • کاشت مو به روش  FIT , SUT
 • کاشت مو FIT

کارهایی که به زیبایی ناخن ها کمک میکنند

16 Feb 2018

ناخن های براق

مشاوره پزشکی به گزارش تهران دکتر اگر چه ناخن، بافتی مرده به حساب می آید اما قسمت مهمی از بدن است. ناخن های تمیز و براق، می تواند نشانه سلامت فرد باشد اما برخی افراد هنگامی که مضطرب هستند ناخن های خود را می جوند.

مشاوره پزشکی  به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، برای داشتن ناخن های سالم، لازم است غذاهای مفیدی مصرف کنید. در سایت «هلث نیوز» به این غذاها اشاره شده است.مشاوره پزشکی

* دانه کدو تنبل: روی موجود در آن مانع از بروز سفیدی روی ناخن می شود و نقش ساختاری در بافت های پیوندی و حفظ سیستم ایمنی مشاوره پزشکی بدن ایفا می کند.


مشاوره پزشکی و ۴ خوراکی برای داشتن ناخن های براق

* هویج: ویتامین A موجود در هویج، در صورت مصرف منظم، باعث تقویت و مشاوره پزشکی براقی ناخن می شود.

* موز: روی، ویتامین B6 و ماده کانی سیلیکا باعث زیبایی ظاهر ناخن می شود.

* کلم بروکلی: منبع عالی آهن است که علاوه بر این که مانع شکنندگی ناخن می شود، از مشاوره پزشکی تغییر رنگ آن نیز جلوگیری می کند.

مقالات سایت تهران جراج

کاشت مو درمان ریزش ارٍثی مو

16 Feb 2018

راه های درمان ریزش موهای ارثی مشاوره پزشکی به گزارش تهران دکتر  ریزش مو یک فرآیند مداوم نیست و فراز و نشیب دارد. در یک دوره موهای فرد می ریزند و در دوره ای دیگر ریزش مو متوقف می شود. در درمان ریزش مو، پیداکردن علت آن بسیار مهم است. امروزه در داروخانه ها تونیک های مختلف تقویت [...]


مشاوره و توصیه هایی جهت عمل جراحی زیبایی شکم

16 Feb 2018

جراحی زیبایی شکم مشاوره پزشکی به گزارش تهران دکتر عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران گفت: انجام جراحی زیبایی شکم برای بیماران عوارض مخرب و در اغلب موارد جبران ناپذیری را به دنبال دارد. دکتر نجات حسینی درگفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه بسیاری از بانوان و حتی مردان که چربی اضافی شکم دارند بهترین راهکار [...]


]چند نکته کلیدی برای جراحی زیبایی بینی

16 Feb 2018

جراحی زیبایی بینی  مشاوره پزشکی به گزارش تهران دکتر دکتر ایرج فاضل در گفت‌وگو باایسنا ، با اشاره به پیشرفت‌های علم جراحی در کشور گفت: پیشرفت‌های علم جراحی در کشور ما به حدی رسیده است که  مشاوره پزشکیامروز هیچ بیماری برای جراحی به خارج از کشور مراجعه نمی‌کند.  مشاوره پزشکیوی با بیان اینکه در سال ۱۳۷۳ انجمن جامعه جراحان [...]


پاسخ به چند سوال در مورد کاشت مو

6 Feb 2018

کاشت مو کاشت مو به روش fut چیست ؟  کاشت مو به روش fut چیست ؟ روش fut نوع برداشت مو از پشت سر را بیان می کند گر ... Read More  کاشت مو به روش آیا FUT بهتر است یا FIT ؟  مسلما روش fut روش کاملتر و بهتری می باشد اما بر اساس شرایط خاص ممکن است روش fit مناسبتر تشخیص داده [...]


رفع چین و چروک و علائم پیری با عمل زیبایی میکرودرم ابرژن

6 Feb 2018

میکرودرم ابرژن کلینیک زیبایی ولاغری گروه پزشکان رزمیکرودرم ابرژن : در این روش در عرض مدت 10 تا 15 دقیقه و بدون هیچ گونه درد و ناراحتی لایه های سطحی و مرده پوست برداشته می شود و با تحریک فیبرو پلاستها و کلاژن سازی پوست جوانتر و شاداب تر می گردد . درمان با جلسات متناوب [...]


با بینی زیباتر اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت

29 Jan 2018

یک تحقیق تخصصی در ژاپن انجام شد در سال 2015 که نتایج جالبی از آن حاصل شد . و آن اینکه ثابت شد با بینی زیباتر اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و در این تحقیق که روی بیس 1000 نفری انجام شد مشخص شد افرادی که با جراحی بینی ظاهر جذابتری پیدا کرده بودند اعتماد [...]

کاهش وزن و زیبایی رابطه خطی دارند :

16 Feb 2018

کاهش وزن

مشاوره پزشکی به گزارش تهران دکتر ادعاهای ضرر چربی‌های اشباع شده برای قلب، مصرف ۵ وعده غذا در روز برای کاهش وزن، چاق‌شدن با مصرف کربوهیدرات‌ها و سالم بودن غذاهای کم‌چرب مورد تردید هستند.
به‌گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شهروند دیلی‌میل، ٧ مورد از بزرگترین ادعاهای مرتبط با مواد غذایی که مورد تردید قرار گرفته است، عبارت است از:مشاوره پزشکی

چربی‌های اشباع شده برای قلب مضر هستند
در تمام مشاوره پزشکی زندگی به انسان گفته شده که مصرف غذاهای پرچرب برای قلب و کلسترول بد است. مصرف کره، خامه، پنیر و گوشت باعث می‌شوند که انسان به آرامی به سمت یک حمله قلبی اجتناب‌ناپذیر هدایت شود. این ادعا ورای حقیقت است.

محققان در یک مطالعه با بررسی ٢١ مطالعه روی بیش از ٣۵٠‌هزار نفر به بررسی این ادعا پرداختند,١١‌هزار نفر از افراد مورد مطالعه در یک دوره زمانی حدود ١۴‌سال به بیماری قلبی مبتلا شدند. نتیجه این مطالعه نشان داد که هیچ ارتباطی میان مصرف چربی اشباع و بیماری قلبی وجود ندارد.

مصرف ۵ وعده غذا در روز موجب کاهش وزن می‌شود
مربیان قدیمی بدنسازی می‌گویند همیشه قبل از این‌که گرسنه شوید غذا بخورید و قبل از این‌که سیر شوید دست از غذا خوردن بکشید.
مربیان بدنسازی و متخصصان تغذیه ده‌ها ‌سال است مشاوره پزشکی که این شیوه را توصیه کرده‌اند، اما مطالعات نشان می‌دهند که مصرف متناوب‌تر غذا، ترکیب بدن افرادی را که تحرک ندارند تغییر نمی‌دهد.

به بیان دیگر تا زمانی که یک ورزشکار نباشید و بیش از ۶ تا ٨ ساعت در هفته ورزش نکنید با رعایت این روش نمی‌توانید وزن کم کنید. به بیان دیگر کاهش وزن مساله‌ای بیش از ماده غذایی مصرفی یا زمان مصرف غذا است.
کربوهیدرات شما را چاق می‌کند
ادعای تأثیر کربوهیدرات‌ها بر افزایش وزن تا آن‌جا پیش رفته که زمانی‌که در وعده صبحانه یک قطعه نان تست مصرف می‌کنید احساس گناه می‌کنید و همواره نسبت به تأثیر کربوهیدرات‌ها بر افزایش دور کمر مشاوره پزشکی احساس بدی دارید، اما در حقیقت زمانی که خود را در استخری از شیره افرا غرق کنید و تمام روز پنکیک و تنقلات مصرف کنید در آن صورت احتمالا درحال چاق‌کردن خود هستید. اما اگر سعی می‌کنید که غلات سبوس‌دار و کربوهیدرات‌ها با حداقل فرآوری را مصرف کنید در آن صورت نباید احساس گناه کنید.

آبمیوه سالم است
آیا تاکنون در مقابل یک کافی‌شاپ یا سوپر مارکت آبمیوه خورده‌اید؛ آبمیوه‌هایی که بیش مشاوره پزشکی از ٣٠ میوه در آنها هست نیمی کلم و نیمی اسفناج.
آیا تاکنون اندیشیده‌اید که آیا می‌توان تمام این میوه‌ها را در صورتی که آب گرفته نشدن، مصرف کرد.
آیا می‌توانید ۵ پرتقال، ٢ موز، سیب، انبه و هلو که در مقابل ما خودنمایی می‌کنند را مصرف کنید. احتمالا خیر. اما زمانی که آب این میوه‌ها گرفته می‌شوند موضوع فرق می‌کند. دیگر مشاوره پزشکی مجبور نیستند این میوه‌ها را بجوید بلکه تمام آنها در یک لیوان ریخته می‌شوند و بعد از مصرف آن باید با عواقب آن روبه‌رو شد.
مشکل خود میوه‌ها نیستند بلکه فرکتوز (شکر) حاوی آن است.

 

tehran dr.ir 16 300x114 مشاوره پزشکی و خوردن 5 وعده غذایی مناسب برای کاهش وزن

مشاوره پزشکی و خوردن ۵ وعده غذایی مناسب برای کاهش وزن

مشاوره پزشکی تحقیق محققان دانشگاه کالیفرنیای آمریکا نشان می‌دهد که مصرف زیاد فروکتوز می‌تواند باعث افزایش چربی بدن شود و اثرات منفی روی بدن شما داشته باشد.

غذاهای کم‌چرب سالم هستند
در این مقاله همچنین ادعا شده که مشاوره پزشکی مصرف چربی‌های اشباع شده برای قلب بد نیست است. در این صورت غذاهای کم‌چرب چه حکمی پیدا می‌کنند؛ در این مواد غذایی آنها فقط چربی‌های بد حذف شده‌اند.
براساس این ادعا برای درست کردن مواد غذایی کم‌چرب، چربی یا در برخی موارد قند از این مواد غذایی حذف می‌شود و در عوض این محصولات را پر از مواد شیمیایی می‌کنند که بیشتر آنها برای بدن مضر هستند و در این میان بزرگترین مقصر «آسپارتام» است. این درحالی است مشاوره پزشکی که تاکنون پزشکان بارها با قاطعیت اعلام کرده‌اند که غذاهای کم‌چرب برای سلامتی بدن و قلب ضروری است.
شمارش کالری اشتباه است
براساس این گزارش، هر شمارش کالری که تاکنون انجام داده‌اید، اشتباه است.
سال‌هاست که گفته شده شمارش کالری بسیار مهم است و هر روز شما وقت زیادی را صرف شمارش کالری، خواندن برچسب موادغذایی می‌کنید. اما مشاوره پزشکی درواقع در انتهای روز شمارش کالری هیچ تاثیری ندارد، زیرا تمام کالری‌ها تأثیر برابر ندارند.
برای مثال ۵٠٠ کالری ناشی از مصرف استیک برای سلامتی بسیار بهتر از مصرف ۵٠٠ کالری شکلات است.
در حقیقت مصرف هر دو اینها کالری برابری ایجاد می‌کند اما یکی از آنها یک غذای سالم مملو از مواد معدنی ضروری، ویتامین‌ها و چربی‌ها است درحالی‌که دومی تنها یک تکه شکلات است.

سبزیجات و روغن‌های دانه‌های گیاهی سالم هستند
می‌توان گفت که هر چیزی که تصفیه می‌شود یا به میزان مشاوره پزشکی بسیار پردازش می‌شود یا در کارخانه مواد افزودنی بسیاری به آن زده می‌شود، سالم نیست و این موضوع در مورد روغن‌های دانه‌های گیاهی، روغن سبزیجات یا مارگارین‌ها که با آنها پخت و پز می‌کنیم نیز صحت دارد.
این مواد به‌عنوان روشی برای کم کردن خطر ابتلا به بیماری قلبی به شما فروخته می‌شوند و یک گزینه سالم‌تری برای استفاده از روغن‌های پخت‌وپز مملو از چربی و کره به شمار می‌روند.
در این موضوع ادعا شده است مواد کم‌چرب موجب مشاوره پزشکی بروز مشکلاتی می‌شوند که تصور می‌شود باید موجب برطرف کردن آن شوند. مطالعات نشان می‌دهند که خطر ابتلا به بیماری قلبی و افزایش تورم در بدن به دلیل سطح بالای چربی‌های اشباع نشده ازجمله امگا۶ است.

کاشت مو

چگونه اشتهایمان را کنترل کنیم؟

16 Feb 2018

راه های کنترل اشتهای زیاد

مشاوره پزشکی به گزارش تهران دکتر وقتی استرس دارید، سراغ غذاخوردن می‌روید، خستگی‌ یا بی‌حوصلگی شما را به خوردن وادار می‌کند؟ و یا نه قادر به کنترل اشتهای خود نیستند. مهم نیست که چه اتفاقی باعث پرخوری شما می‌شود،

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ماهنامه زیبایی،مهم این است که با چند راهکار ساده و مصرف برخی مواد غذایی می‌توانید جلوی پرخوری را بگیرید و نگذارید که دچار اضافه وزن شوید. فقط کافی است یک برنامه‌ریزی درست داشته باشید و در محیط کار مشاوره پزشکی خود نیز آن را رعایت کنید.

رژیم غذایی مناسبی در محل کار ندارید:

مشاوره پزشکی برای میان وعده بعدازظهر خود در محل کار برنامه‌ریزی کنید کمی بادام، گردو و یا بادام‌زمینی ساده در کشوی میز خود قرار دهید یا چند عدد هویج و کرفس با خود ببرید و در یخچال محل کار خود قرار دهید. یک لیوان زیبا روی میز خود قرار دهید و آن را پر از آب کنید. همیشه باید لیوان پراز آب باشد. برای اینکه طعم‌دار شود، چند قطره آب لیمو یا یک برش خیار یا لیمو کنار مشاوره پزشکی لیوان بگذارید و همراه آب میل کنید. هر وقت احساس گرسنگی کردید از پشت میز خود بلند شوید و کمی راه بروید. قدم زدن در هوای آزاد و تنفس در هوای آزاد احساس گرسنگی را از بین می‌برد.

خستگی را با خوردن بر طرف می‌کنید:

مشاوره پزشکی سراغ طبیعت بروید و از مواد غذایی طبیعی استفاده کنید. سیب‌زمینی شیرین، توت‌ها، قارچ، تره‌فرنگی، آجیل و شکلات تلخ مواد غذایی انرژی‌زایی هستند که خستگی را از شما دور می‌کنند زیرا دارای قندهای گیاهی هستند و به دلیل فیبر موجوددر آنها این قندها با سرعت کمتری آزاد می‌شوند. علاوه بر این سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی، مشاوره پزشکی و مواد گیاهی هستند که باعث چاقی شما نمی‌شود.

مشاوره پزشکی و راه های کنترل اشتهای زیاد

پروتئین بخورید:

مشاوره پزشکی پروتئین‌ها باعث افزایش قدرت هوشیاری مغز می‌شوند، مضاف بر اینکه اشتها را کنترل و به تنظیم متابولیسم بدن کمک می‌کنند. می‌توانید برای وعده ناهار خود سراغ پروتئین‌هایی مثل سینه مرغ، بوقلمون، سالمون و انواع لوبیاها بروید.

مراقب میزان کافئین مصرفی باشید:

نوشیدنی‌های کافئین‌دار سریعا خستگی را از شما دور می‌کنند، مشاوره پزشکی اما اثر آنها موقتی است و باعث از بین رفتن خستگی نمی‌شوند، اثر آنها کاملا برعکس نوشیدنی‌های انرژی‌زای طبیعی است. نوشیدنی‌های طبیعی مثل چای سبز علاوه بر این که انرژی‌زا است، سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های مفید برای مشاوره پزشکی بدن است و کم‌کم خستگی‌ را کاملا از بین می‌برد.

وقتی استرس دارید پرخوری می‌کنید:

برای اینکه دهان و مغز خود را از طعم غذا پاک کنید، مسواک بزنید. معمولا وقتی بعد از غذا مسواک می‌زنید، دیگر تمایلی به مصرف مواد غذایی ندارید. یک ساعت بعد از غذا کمی قدم بزنید، به یک موسیقی گوش دهید و یا اگر در منزل هستید دوش بگیرید. این کارها باعث می‌شود تا فکرتان متوجه خوردن نباشد. البته باید بدانید که هرگز نباید بگذارید این نخوردن بیش از سه ساعت طول بکشد، زیرا باعث مشاوره پزشکی می‌شود تا به پرخوری روی بیاورید. اگر تمام روز بیرون از منزل هستید، حتما برای میان وعده مشاوره پزشکی خود فکری بکنید و مقداری میوه و سبزیجات همراه خود به محل کار ببرید. همانطور که گفته شد اگر استرس زیادی دارید و در محیط کارتان استرس باعث پرخوری شما می‌شود به جای خوردن در این مواقع قدم زدن و یا گوش دادن به موسیقی را امتحان کنید.

گرسنگی بد اخلاقتان می‌کند:

مشاوره پزشکی برخی افراد معتقدند که وقتی گرسنه می‌شوند، بی‌حوصله و بداخلاق می‌شوند و برای خلاص شدن از شر این حالت باید غذا بخورند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید وقتی احساس کردید که حال و هوایتان بد شده، محصولات حاوی پروبیوتیک مثل ماست پروبیوتیک بخورید. پروبیوتیک باکتری است که عدم تعادل را اصلاح می‌کند و باعث بهبود خلق و خوی شما می‌شود. در این مواقع توصیه می‌شود نمک را کنار بگذارید و سراغ مواد غذایی سرشار از پتاسیم مثل موز، طالبی یا آلوی شیرین بروید.

(البته این موادحاوی منیزیم، فیبر و آهن نیز می‌‌باشد.) می‌توانید یک لیوان آب گوجه‌فرنگی را نیز امتحان کنید. گاهی نیز مشکل معده دارید و گرسنگی باعث درد و ریفلاکس معده و در نتیجه تغییر خلق و خوی می‌شود. که در این صورت باز هم محصولات حاوی پروبیوتیک و کمی تحرک توصیه می‌شود. تحرک باعث تسکین زخم‌معده و کاهش درد و اسپاسم‌های معده می‌شود. گاهی نیز این تغییر خلق و خوی در دوران قاعدگی به سراغ خانم‌ها مشاوره پزشکی می‌آید و آنها به تصور اینکه غذا خوردن حال آنها را بهتر می‌کند سراغ پرخوری می‌روند. که در این مواقع مصرف کمی شکلات تلخ توصیه می‌شود. کاکائو دارای اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ است و به تنظیم دوره قاعدگی کمک می‌کند. علاوه بر این باعث افزایش میزان آندورفین می‌شود و این هورمون باعث بهبود خلق و خوی می‌شود.

جراح بینی

ویژگیهای صبحانه سالم برای جلوگیری از چاق شدن

16 Feb 2018

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ،مطالعات محققان انگلیسی نشان می دهد که نخوردن صبحانه موجب افزایش کلسترول بد خون (LDL) شده و خطر بیماری های مشاوره پزشکی قلبی عروقی را افزایش می دهد.

ویژگی های صبحانه سالم برای پیشگیری از چاق شدن

مشاوره پزشکی و ویژگی صبحانه ای سالم برای پیشگیری از چاقی

مشاوره پزشکی همچنین خوردن صبحانه یکی از مهم ترین اصول در کنترل وزن و پیشگیری از چاقی است زیرا گرسنگی زیاد در طول روز را مهار کرده و متابولیسم بدن را تنظیم می نماید.

این پژوهشگران همچنین معتقدند که با مصرف صبحانه، استرس کاهش مشاوره پزشکی یافته و یادگیری، عملکرد شناختی، تصمیم‌گیری، حافظه و تمرکز بهبود قابل ملاحظه ای می یابد. این وعده غذایی باید ۲۵ تا ۳۵ درصد کالری مورد نیاز روزانه را تشکیل دهد.

زیبایی و ایمپلنت های دندان طلا:::

27 Jan 2018

کاشت دندان

کاشت دندان (ایمپلنت) گزینه ی موثر برای افرادی می باشد که دندان های از دست رفته دارند. کاشتدندان (ایمپلنت) شامل استفاده از یک فلز (ریشه) می باشد که به آن، دندان جایگزینی متصل می شود.این ریشه با استفاده از جراحی در استخوان فک بیمار گذاشته می شود. موارد برای کاشت دندان که شامل افرادی با استخوان کامل در فک شان می باشد تا از ایمپلنت محافظت کند، افرادی کهدارای لثه ی سالم و افراد غیر سیگاری می باشند. اگرچه که کاشت دندان (ایمپلنت) میزان موفقیت بالاییرا دارد، هنوز خطرهای بالقوه ای که مرتبط با این روش باشد وجود دارد.

میزان سفیدی دندان در ایمپلنت

میزان سفیدی دندان هایتان را به گونه ای تنظیم کنید که رنگ دندان های اطراف ایمپلنت شما با رنگ ایمپلنت هماهنگ باشد، (در صورتی که نمی­خواهید ایمپلنت خود را با مواد دندانپزشکی جدیدی بپوشانید) این کار به طرز موثری رنگ ایمپلنت را با رنگ سایر دندان هایی که در لبخند شما دیده مسشود، تریکب می­کند.

توصیه ها و هشدارهای نصب ایمپلنت دندان

قبل از هرگونه تصمیمی برای سفید کردن دندان هایتان، در مورد اینکه سفید کردن دندان های طبیعیتان چگونه قسمت کار شده­ی دندان­های شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد به خوبی فکر کنید، و قبل از اینکه کار دندانپزشکی جدیدی جهت هماهنگ سازی رنگ دندان های فعلیتاندریافت کنید، از

ایمپلنت و کاشت دندان طلا

ایمپلنتهای دندانی، دندان های مصنوعی دائمی هستند که در فک شما کاشته می شوند. آنها درست مثل دندان واقعی عمل کنند. بسیاری از مردم آنها را به دندان مصنوعی ترجیح می دهند. عملکرد ایمپلنتهای طلا بسیار مشابه ایمپلنت معمولی است، اما تا حد زیادی موجبات غرور و فخر فروشی را فراهم می آورند. اگر به انجام عمل ایمپلنت طلا فکر می کنید، از داشتن اطلاعات لازم در مورد تمامی مسائل مربوط به مراقبت و جزئیات این عمل جراحی اطمینان حاصل نمایید.

تاریخچه ایمپلنت طلایی

در دوره اولیه تاریخ مصر و چین، از طلا بدلیل انعطاف پذیر بودن آن برای دندان های مصنوعی استفاده شد. در واقع، جمجمه هایی مربوط به بیش از 5000 سال پیش پیدا شده اند که دندان طلا در دهانشان وجود داشت. با این حال، اخیرا تیتانیوم و پرسلن جایگزین طلا شده است به طوری که دندان های مصنوعی مانند دندانهای واقعی به نظر می آید. امروزه دندان طلا بیشتر دارای جنبه زینتی بوده و یا فردیت را بیان می کند.

عملکرد ایمپلنت طرلایی دندان

ایمپلنت دندان طلا دارای دو قطعه می باشد: ایمپلنت تیتانیوم که توسط عمل جراحی داخل استخوان فک پیچ می شود و دندان طلا ی واقعی. دندان طلا به ایمپلنت متصل شده و درست مانند یک دندان طبیعی عمل می کند. می توان از آن برای جویدن و گاز زدن استفاده کرد، می توان مانند دندان های طبیعی آن را تمیز کرد ولی نمی توان آنرا کشید. . خدمات دندانپزشکی

انواع ایمپلنت طلا

ایمپلنت های طلا دائمی هستند. اگر ظاهر آنرا دوست دارید اما احساس می کنید که در محل کار مناسب نیستند، می توانید یک ایمپلنت پرسلن با یک کلاه یا تاج طلا انتخاب کنید. به این ترتیب، شما می توانید روکش طلا را در محیط کار و جلسات بردارید کنید و در منزل آنرا بگذارید. "Grillz مجموعه ای از کلاه یاروکش های طلا هستند که کل پایین یا بالای دندان را می پوشانند.

جراحی زیبایی ابرو - لیفت و کشیدن ابرو

10 Jan 2018

جراحی زیبایی ابرو

 • چروک های پوستی پیشانی ، پل بینی و بین چشمها را کاهش می دهد
 • باعث بهبود خط اخم ، چروک عمودی بین دو ابرو می شود
 • ابروی پائین و یا افتاده را که روی پلک فوقانی را پوشانده را به ترتیب قبلی می برد
 • ابرو را بالا برده وضعیت جوان و هوشیاری تری به بیمار می دهد .
 • اعمال جوان سازی که معمولا همراه با یک لیفت ابرو انجام می شوند شامل :
 • عمل پلک جهت جوان سازی پلک های مسن
 • لیفت صورت جهت اصلاح تغییرات سن در قسمت میانی و تحتانی صورت و گردن

روش های بازسازی پوستی آیا مناسب من است ؟

لیفت ابرو یک عمل کاملا مشخص است ولی باید آن را برای خود انجام دهید و نباید آن را به خواست فرد دیگر و یا جهت رسیدن به یک چهره ایده آل انجام داد . لیفت ابرو یک انتخاب مناسب برای شما است اگر :

 1. از لحاظ فیزیکی سالم باشید
 2. سیگار نکشید
 3. شما یک چشم انداز مثبت و خاص و با اهداف واقع بینانه جهت بهبود ظاهر خود داشته باشید .

در هنگام مشاوره چه انتظاری داشته باشید :

موفقیت و بی خطری لیفت ابروی شما تا حد زیادی به صداقت و روراستی در هنگام مشاوره بستگی دارد . از شما سولات زیادی در رابطه با سلامت ، خواسته ها و سبک زندگی شما خواهد شد .

جهت پاسخگویی به موارد زیر آماده باشید :

چرا شما جراحی می خواهید و انتظارات و توقعات شما از نتیجه آن چیست ؟

 • وضعیت سلامت ، حساسیت داروئی و درمانهای داروئی
 • داروهایی ویتامین ها و مکمل های گیاهی الکل سیگار و مواد مخدر که در حال حاضر مصرف می کنید .
 • سابقه اعمال جراحی قبلی

جراح شما ممکن است که

وضعیت فعلی و سابق سلامتی شما و ریسک فاکتورها را بررسی کند

انتخاب های دیگر جهت لیفت ابرو و صورت و جوانسازی صورت را با شما به بحث بگذارد

اعضای مختلف صورت شما را معاینه و اندازه گیری کند

جهت پرونده پزشکی شما عکس بگیرد

در رابطه با انتخاب های دیگر بحث کرده و یک دوره درمانی مناسب را پیشنهاد دهد

در رابطه با نتیجه عمل و خطرات و عوارض احتمالی آن بحث کند .

جراحی زیبایی کشیدن ابرو

ممکن است قبل از جراحی زیبایی ابرو از شما خواسته شود

آزمایش و بررسی پزشکی شوید

داروهای خاصی مصرف کرده و یا داروهای مصرفی خود را تنظیم کنید .

جهت بهبود نتیجه جراحی سیگار نکشید .

از مصرف آسپرین و برخی از داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی که باعث افزایش خونریزی می شوند خودداری کنید

دستورات خاصی را که می گیرد می بایست پاسخگویی موارد زیر باشد

روز عمل جراحی چه می کنید ؟

استفاده از بی هوشی در عمل جراحی شما

مراقبت بعد از عمل و پیگیری بعدی آن

جراح پلاستیک شما در رابطه با محل انجام عمل جراحی با شما صحبت می کند . لیفت ابرو می تواند در یک مطب مورد تائید و مجهز مرکز جراحی سرپائی و یا بیمارستان صورت گیرد .

شما به کمک احتیاج دارید

اگر عمل شما به صورت سرپایی صورت می گیرد مطمئن باشید که کسی هست که شما را برساند و برگرداند و حداقل یک شب پس از عمل در کنار شما باشد .

مراحل عمل جراحی

مرحله اول بی هوشی

داروها جهت راحتی شما در هنگام عمل جراحی استفاده می شود . روش انتخاب شامل آرام بخش داخل وریدی و بی هوشی عمومی است . پزشک شما بهترین را به شما پیشنهاد می دهد .

مرحله دوم برش جراحی

لیفت ابرو ممکن است به روش آندوسکوپیک ( دستگاه جراحی ویدئویی ) و کارگذاری دستگاه های مخصوص از طریق برش های کوچک در خط رویش مو صورت گیرد . این روش اجازه می دهد تا بافت و عضله زیرپوست به وضعیت مناسب برگشت داده شود و محل آن تغییر داده شود و یا برداشته شود و سطح قابل دید چین ها و خطوط قابل مشاهده پوستی در پیشانی اصلاح شود .

 اصلاح یک ابروی پایین و آویزان ممکن است با و یا بدون روش اندوسکوپیک و با برش در شقیقه ها و پوست سر صورت گیرد . این روش ممکن است در همراهی با انسزیون مخفی در چین های طبیعی پلک فوقانی جهت از بین بردن خط اخم بین ابروها که بالای پل بینی و یا داروی آن است صورت گیردیک روش جایگزین لیفت ابرو روش کرونال ( تاجی شکل ) می باشد . لیفت ابرو کرونال با وقت بیشتر برخی از نواحی خاص پیشانی را اصلاح می کند در این روش انسزیون از گوش تا گوش داده می شود و پیشانی لیفت شده و پوست اضافی از پوست سر برداشته می شود زمان بهبود آن معمولا از زمان بهبود روش اندوسکوپیک بیشتر است .

 خط برش لیفت ابرو به خوبی در دور حدود طبیعی صورت پوشانده می شود مگر آنکه جهت کوتاه کردن پیشانی برش ها در خط رویش مو باشند نتایج اندک اندک با فروکش کردن تورم و محو شدن کبودی آشکار می شود و پوست ظاهری صافت تر جوان تری پیدا می کند .

مرحله سوم بستن انسزیون پوستی

انسزیون لیفت ابرو به طور معمول به روش های زیر بسته می شود

 • بخیه های قابل جذب و یا برداشتنی
 • چسب های پوستی
 • نوار چسب های جراحی
 • کلیپس های مخصوص

مرحله چهارم دیدن نتایج

بالابردن ابروها با کمک موارد زیر نگاه داشت می شود

 • بخیه دائمی
 • پیچ های کوچک جراحی
 • دستگاه های مخصوص و قابل جذب که در ناحیه شقیقه ها کار گذاشته می شوند .

حقایق مهم در رابطه با ایمنی و خطرات لیفت ابرو

تصمیم گیری در رابطه با عمل جراحی لیفت ابرو کاملا مشخص است و شما می بایست در نظر بگیرید که آیا فواید آن با اهداف شما قابل دسترسی است و یا ریسک و عوارض آن قابل قبول می باشد . جراح پلاستیک شما و یا همکاران او به طور کامل خطرات همراه آن را به شما گوش زد می کنند . از شما خواسته می شود رضایت نامه ای را مبنی بر اینکه به طور کامل از عمل جراحی ، روش های جایگزین و ریسک و عوارض احتمالی آن آگاه شده اید را امضا ء کنید .

عوارض شامل:

 • جای زخم نامطلوب
 • خونریزی ( هماتوم )
 • عفونت
 • جوش نخوردن محل زخم
 • عوارض بی هوشی
 • لخته های خونی
 • از دست دادن موی قابل اصلاح در نواحی برش پوستی
 • خط رویش موی بالا رفته
 • آسیب عصب صورت با ضعف و فلجی عضلات صورت
 • عدم تقارن صورت
 • بی حسی و یا دیگر تغییرات در حس پوستی و خارش شدید
 • تغییر در حس پوستی
 • تحریک و یا خشکی چشم
 • اختلالات پلکی شامل قرارگیری غیرطبیعی پلک فوقانی ( افتادگی پلک ) ، پوست شل پلک ، شلی غیرطبیعی پلک تحتانی ( اکتروپیون ) که می تواند همزمان با آویزان شدن پوست پیشانی و پلک باشند جراحی لیفت پلک آنها را اصلاح نمی کند و این اختلالات نیازمند جراحی اضافی جهت ترمیم آنها دارند .
 • جمع شدن مایع
 • درد که ممکن است مقاوم باشد
 • نامنظمی حدود پوستی
 • تغییر رنگ پوستی و تورم
 • بخیه ها ممکن است خودبه خودی به سطح پوست برسند و قابل دیدن باشند و باعث التهاب شوند که نیاز به برداشتن دارند

اعمال جراحی بزرگ کردن سایز سینه ها و باسن

10 Jan 2018

بهبود ظاهر شما با جراحی بزرگ کردن سینه

اگر شما از اندازه ی سینه خود ناراضی می باشید افزایش حجم سینه ها توسط جراحی Breast Augmentationیکی از روش های درمان می باشد . این روش می تواند

- سینه های شما را پرتر و برحسته تر کند

- بین دو سینه تقارن ایجاد کند

- اعتماد به نفس و ظاهر شما را بهبود بخشد

نام دیگر این روش جراحیAugmentation Mammoplastyیا همان بازسازی سینه از طریق افزایش حجم آن می باشد و در این روش از پروتز سینه جهت ایجاد یک سینه بزرگ تر و پرتر و یا جایگزینی حجمی از سینه که در حین حاملگی یا کاهش وزن از بین رفته استفاده می گردد . از پروتز جهت بازسازی پستان که در حین سرطان و یا ضربه از بین رفته هم استفاده می گردد .

 

مواردی که از این روش نمی توان استفاده کرد

روش افزایش حجم پستانها یا Breast Augmentationبرای بازسازی پستان هائی که افتادگی شدید دارند مناسب نمی باشد و اگر شما بخواهید که همزمان سینه های شما بزرگ تر به نظر برسد و در سطح بالاتری قرار گیرد باید از جراحی Breast Lift( بالابردن پستان ) و گذاشتن همزمان پروتز پستان استفاده نمائید . البته گاها این دو عمل را نمی توان همزمان انجام داد بلکه باید با فاصله انجام گیرد ( انجام دو عمل جراحی با فاصله مشخص ) . جراح شما در تصمیم گیری شما را کمک خواهد کرد .


آیا این روش برای من مناسب است ؟

تصمیم جهت عمل Breast Augmentation یک تصمیم بسیار خصوصی و شخصی می باشد و شما آن را برای خود انجام می دهید نه برای رضایت شخص دیگر و یا رسیدن به یک تصویر ایده آل . این عمل در صورتیکه شما شرایط زیر را داشته باشید برای شما مناسب است

- داشتن سلامت جسمی

- داشتن توقعات واقعی

- بلوغ کامل پستان ها

- احساس ناراحتی از کوچک بودن پستان ها

- بدشکل شدن پستان ها بدنبال حاملگی ، کاهش وزن ، افزایش سن

- عدم تقارت پستان ها

- یکی یا هر دو پستان رشد کافی نداشته باشند .

 


در جلسه مشاوره مسائل زیر مطرح می گردد
موفقیت و ایمنی این عمل جراحی بسته به این است که آیا شما کاندید این عمل هستید که آن هم موقع ویزیت اولیه مشخص می گردد . در آن موقع سوالاتی در مورد سلامتی شما ، نحوه ی زندگی و توقعات شما پرسیده می شود .


آماده باشید تا در موارد زیر بحث شود
- توقعات شما از جراحی ، نتیجه مطلوب از نظر شما متعاقب عمل جراحی چیست ؟
- وضعیت طبی شما ، آلرژی به داروها و موارد درمانی
- داروها ، ویتامین ها و یا داروهای گیاهی که در حال حاضر مصرف می کنید و یا اعتیاد به مواد مخدر ، الکل ، سیگار
- اعمال جراحی قبلی
- سابقه ی خانوادگی سرطان پستان و نتایج نمونه برداری و ماموگرافی های قبلی شما


کارهائی که جراح قبل از عمل انجام می دهد
- بررسی شرایط کلی سلامت شما و همچنین بررسی موارد خطرساز احتمالی
- معاینه پستان ها و اندازه گیری هائی در مورد شکل و ابعاد پستان ، کیفیت پوست و محل قرار گیری نوک پستان ( نیپل )
- گرفتن عکس جهت ثبت در پرونده شما
- بحث در مورد روش های مختلف درمانی و اتخاذ یک روش درمانی
- بحث در مورد نتایج عمل و خطرات و عوارض احتمالی
- بحث در مورد نوع بی هوشی در حین عمل

آماده سازی جهت عمل
قبل از عمل ممکن است از شما خواسته شود
- آزمایش خون و بررسی طبی
- مصرف داروی خاص و یا تغییر در بعضی داروها که شما مصرف می کنید
- انجام ماموگرافی قبل و احتمالا بعد از عمل جهت کمک در بررسی های آینده پستان
- قطع کشیدن سیگار مدتی قبل عمل
- عدم استفاده از آسپرین ، داروهای ضد التهاب و گیاهان داروئی قبل عمل ( به علت احتمال افزایش خونریزی حین عمل )

دستورالعمل های خاص که دریافت می کنید شامل
- چه کارهائی در روز عمل باید انجام دهید
- مراقبت های بعد عمل و پیگیری ها
- مدارک مربوط به ثبت پروتز پستان ( در صورت نیاز )
جراح پلاستیک شما همچنین در مورد مکان انجام عمل جراحی برای شما توضیح خواهد داد . این عمل قابل انجام در بیمارستان ، مرکز جراحی محدود و در موارد خاص در مطب قابل انجام می باشد .
در مواردی که عمل جراحی در خارج بیمارستان انجام بپذیرد . اطمینان حاصل فرمائید که فرد مشخصی شما را به خانه برساند و حداقل یک شب را با شما بگذراند

مراحل عمل جراحی
چه مراحلی در حین عمل جراحی اتفاق می افتد ؟
مرحله اول - بی هوشی
داروهائی قبل از عمل به شما تزریق می گردد که در حین عمل راحت باشید . می توان از بی هوشی عمومی یا تزریق داروهای خواب آور استفاده کرد . جراح شما بهترین روش را برای شما تجویز خواهد کرد .


مرحله دوم - برش جراحی
برش جراحی در جاهائی داده می شود که خیلی مشخص نباشد . شما با جراحتان در مورد انتخاب محل برش بحث خواهید کرد . برش های ممکن شامل
برش زیر پستان
برش زیر بغل
- برش دور آرئول ( هاله ی پستان )
انتخاب محل برش بسته به نوع پروتز ، میزان دلخواه شما برای بزرگی پستان ، شکل بندی شما و انتخاب جراح دارد .مرحله سوم - انتخاب پروتز
شکل و اندازه پستان مسئله مهمی می باشد پس در مورد نظرات خود با جراح روراست باشید ، در انتخاب نوع پروتز علاوه برنظر شما در مورد اندازه و شکل پستان ، آناتومی پستان های شما ، میزان قابلیت ارتجاع پوست و شکل بدن شما مهم میباشد .

انواع پروتز :
1- پروتز سالین : این نوع پروتز از محلول سالین ( آب نمک استریل ) پر می شود ، مقادیر متفاوتی سالین را می توان داخل آنها تزریق کرد که با توجه به حجم تزریقی شکل و نرمی پستان متفاوت خواهد بود . اگر پارگی و یا هر مشکلی در جدار پروتز ایجاد گردد محتویات آن به راحتی جذب بدن شده و جدار آن روی هم خواهد خوابید .
2- پروتز نوع سیلیکون : این پروتزها با ژل قابل ارتجاع پرشده است ، حرکات و شکل پروتز به بافت طبیعی پستان شبیه تر است . اگر نشتی ( پارگی ) در جدار پروتز ایجاد گردد ژل در داخل جدار باقی خواهد ماند و یا داخل پاکتی که دور پروتز ایجاد گشته باقی خواهند ماند بنابراین شکل پستان تغییر نخواهد کرد .

در صورت استفاده از این نوع پروتز باید در فواصل زمانی خاص توسط جراح ویزیت گردید تا در صورت بروز مشکل توسط سونوگرافی یا MRIتشخیص گردد . کارخانه های سازنده هر چند وقت یکبار انواع جدیدی را وارد بازار می کنند .
نکته : در حال حاضر پروتزهای سالینی توسط FDAدر خانمهای با سن بیشتر از 18 سال تائید شده است و
پروتزهای سیلیکونی برای خانمهای با سن بیشتر از 22 سال تائید شده ( برای افزایش حجم پستان ) البته برای بازسازی پستان در هر سنی می توان از پروتزهای سالین سیلیکونی استفاده نمود .
برای اطلاعات به روز مراجعه به سایت www,Breast implant saty .org توصیه می گردد .


مرحله چهارم - تعبیه و گذاشتن پروتز
بعد از برش مناسب در سطح پوست پروتز در یک پاکت مناسب گذاشته می شود
A: زیر عضله پکتورال
B: زیر بافت پستان ( روی عضله پکتورال )
محل گذاشتن پروتز بسته به نوع پروتز ، میزان افزیش حجم دلخواه ، وضعیت بدن شما و ترجیح جراح شما دارد


مرحله پنجم - بستن محل برش
محل برش جراحی در چندین لایه بخیه می شود و پوست نیز با بخیه و چسب جراحی و ... بسته می شود

 مرحله ششم - نتایج
نتیجه عمل افزایش حجم پستان بلافاصله قابل رویت می باشد ، به مروز زمان التهاب محل عمل کم و محل برش کمرنگ می شود ، و به مرور زمان شما از تغییر ظاهر خود بیشتر لذت خواهید برد و متوجه پستان های پرتر مه هدف شما است خواهید شد .


نکات مهم در مورد ایمنی و خطرات بزرگ کردن پستان ها
تصمیم گیری در مورد انجام جراحی افزایش حجم پستان ها بسیار شخصی و خصوصی بوده و خود فرد باید تصمیم بگیرد که آیا با این عمل به توقعات خود می رسد و آیا خطرات احتمالی قابل قبول است ؟

جراح برای شما خطرات احتمالی را بازگو می کند . شما باید یک فرم رضایت عمل را امضاء کنید که اطمینان حاصل شود که شما فهم کاملی از مراحل و خطرات احتمالی عمل را داشته و با علم این عمل را انتخاب کرده اید .


خطرات احتمالی شامل :
- ظاهر غیرقابل قبول محل برش جراحی
- خونریزی ( تجمع خون )
- عفونت
- تاخیر در بهبودی محل برش جراحی
- تغییر در حس سینه و نوک سینه که ممکن است موقت یا دائم باشد .
-  Capsular Contracture( ایجاد یک کپسول ضخیم در اطراف پروتز )
- نشت و یا پارگی جدار پروتز
- چین خوردگی پوست روی پروتز
- خطرات بی هوشی
- تجمع مایع اطراف پروتز
- لخته های خونی
- درد که ممکن است ادامه دار باشد
- ایجاد لخته وریدی که ممکن است باعث عوارض قلبی - ریوی گردد
- احتمال نیاز به عمل مجدد


پروتز پستان برای سلامتی پستان خطری ندارد و مطالعات توسط موسسات تحقیقاتی پزشکی رابطه ی بین پروتز پستان و ایجاد بیماری های خودایمنی و سیستمیک پیدا نکرده است .
موارد مهم دیگر :
- ضمانتی وجود ندارد که پروتز پستان مادام العمر باشد و در آینده ممکن است نیاز به عمل جراحی مجدد جهت تعویض پروتز پستان باشد .
- حاملگی ، کاهش وزن ممکن است در ظاهر پستان حاوی پروتز شما تغییر مادام العمر ایجاد کند .


ریکاوری ( بهبودی بعد عمل )
بعد از یک دوره 24 تا 48 ساعته سیر بهبودی بعد عمل و چندین روز که نیاز به استراحت خواهید داشت به مدت چندین هفته احساس التهاب و سوزش در پستان ها خواهید داشت و بازگشت به فعالیت عادی بر مبنای دستورات جراح خواهد بود . به مرور زمان التهاب کاهش خواهد یافت و محل برش جراحی کمرنگ خواهد شد .


به شما دستورالعمل هائی در مورد مراقبت از پستان بعد از عمل داده خواهد شد و یا داروهائی که باید مصرف کنید تا احتمال عفونت بعد از عمل را کم کند و همچنین زمان مراجعه مجدد بعد از عمل جهت ویزیت به شما گفته خواهد شد .
حتما از جراح پلاستیک خود سوالات خاص در مورد دوره ی بهبود بپرسید
- پس از جراحی به کجا برده خواهم شد ؟
- چه داروهائی پس از عمل تجویز می گردد ؟
- آیا پس از عمل پانسمان یا بانداژ خواهم داشت ؟ چه هنگام باید پانسمان را برداشت ؟
- آیا باید بخیه ها را کشید ؟ چه موقع ؟
- از چه هنگام می توانم فعالیت طبیعی یا ورزش را از سر بگیرم ؟
- چه موقع برای پیگیری مراجعه نمایم ؟


وقتیبه خانه رفتید
اگر تنگی نفس ، دردقفسه سینه ، ضربان غیرطبیعی قلب داشتید بلافاصله به بیمارستان بروید زیرا ممکن است نیاز به بستری داشته باشید . پزشکی و جراحی یک علم کاملا قابل پیش بینی نمی باشد گاها نتیجه ی مطلوب و گاها غیر مطلوب حاصل می گردد و ممکن است نیاز به جراحی مجدد باشد .


دقت کنید
پیروی از دستورالعمل پزشک کلید موفقیت شماست . محل برش جراحی نباید تحت فشار ، کشش ، حرکت و ... باشد . به نکات پزشک معالج خوب گوش دهید جراح شما دستورات لازم را به شما خواهد داد

نتایج طولانی اثر خواهد بود
نتایج عمل جراحی افزایش حجم پستان ها طولانی الاثر بوده و شما بعد از عمل نیاز به تغییر در نوع لباس و پوشش و حتی تغییر در لباس شنای خود خواهید داشت . اعتماد به نفس شما نیز افزایش زیادی خواهد داشت .


ممکن است نیاز به تعویض و یا تغییر پروتز باشد :
مهم است که بدانید پروتز پستان مادام العمر نبوده و ممکن است نیاز به تعویض آن در آینده باشد و در آینده نیاز به ویزیت و مشاوره با جراح خود خواهید داشت . ضمنا به مرور زمان بعلت افزایش سن ، تغییرات وزن و تغییرات هورمونی شکل پستان های شما را تغییر خواهد داشت بنابراین شما ممکن است از ظاهر پستان های خود ناراضی شده و نیاز به تعویض پروتز و یا عمل جراحی بالاکشیدن پستان ها ( لیفت) داشته باشید . همواره با جراح خود درتماس بوده و در ویزیت های دوره ای شرکت نمائید .


هزینه ها
هزینه اعمال جراحی پلاستیک باید مد نظر باشد که بسته به نوع پرتز، تجربه جراح و محل انجام عمل متفاوت خواهد بود و در مورد هزینه با جراح صحبت کنید .


هزینه ها شامل
- هزینه حق العمل جراح
- هزینه بیمارستان
- هزینه بی هوشی
- هزینه داروها
- هزینه آزمایشات
- هزینه کرست های مخصوص و...


معمولا بیمه ها این گونه اعمال زیبائی را پوشش نمی دهند و همچنین هزینه عوارض این اعمال را هم پوشش نمی دهند . در بعضی بیمه ها حتی بیماری های پستان در خانمهائی که پروتز دارند پوشش داده نمی شود . به سیاست های بیمه خود رجوع کنید .


رضایت شمامهمتر از هزینه ای است که می پردازید .
وقتی که یک جراح پلاستیک را برای اعمال زیبائی انتخاب می کنید در نظر داشته باشید که تجربه وی و راحتی شما مهمتر از پولی است که پرداخت می کنید .

آشنائی با واژگان :
آرئول : پوست رنگی اطراف نوک پستان
Augmentation Mammoplasty: بزرگ کردن پستان ها با جراحی
Breast Augmentation: یا همان Augmentation Mammoplastyبزرگ کردن پستان ها با جراحی
پروتز ( ایمپلنت ) پستان : پروتزی که داخل بدن قرار داده می شود تا اندازه پستان شما بزرگتر شود و یا بازسازی پستان انجام گردد . پـروتـزها یا با سالین و یا با سیلیکون پـر می شوند .
Capsular Contracture:یکی از عوارض جراحی پستان که موقعی است که بافت طبیعی ایجاد شده اطراف پروتز ضخیم شده و موجب پیچاندن پروتز و سفت شدن آن می گردد .
بی هوشی عمومی : داروها و یا گازهائی که حین جراحی جهت از بین رفتن درد و ایجاد بی هوشی می گردد .
هماتوم : تجمع خون زیر پوست
برش Intra mammary :برش در چین زیر پستان
تسکین داخل وریدی : تجویز داروها از طریق ورید جهت آرامش شما
بیحسی موضعی : تزریق مستقیم دارو در محل عمل جهت از بین بردن درد
ماموگرام : بررسی پستان با اشعه X
ماستکتومی : برداشتن قسمتی یا کل پستان معمولا برای درمان سرطان
MRI:یک روش تشخیصی بدون درد مثل اشعه X
برش پری آرئول : برش در حاشیه آرئول
پروتز سالین : پروتز پستانی که از آب نمک استریل پر شده است .
پروتز سیلیکون : پروتز پستانی که حاوی ژل الاستیکی باشد .
Submammary or Subglandular placement:وقتی که پروتز پستان پشت بافت غده پستان روی عضله گذاشته می شود .
Submuscular or Subpectoral placement :وقتی که پروتز پستان زیر عضله پکتورال که خود زیر پستان است گذاشته می شود .
بخیه ( سوچور ) : برای نزدیک کردن پوست و بافت ها استفاده می شود .
برش ترنس آگزیلاری : برشی که در ناحیه زیر بغل داده می شود .
اولتراسوند : یک روش تصویربرداری که از امواج ماوراء صوت استفاده می گردد . 

لیزر لیپولیز شکم و پهلو: جراحی زیبایی شکم و پهلو ها

10 Jan 2018

لیزر لیپولیز و جراحی زیبایی شکم و پهلو

لیزر لیپولیز یک روش جراحی کم تهاجمی است که باعث تخریب سلول های چربی شده و از طریق ایجاد گرما باعث تحریک اثر سفت کننده روی پوست می شود. ابتدا پزشک محلول حاوی بی حس کننده و آدرنالین (محلول توموسنت) را به نواحی مورد نظر بدن تزریق می کند، سپس تحت بی حسی موضعی یک سوراخ کوچک در پوست ایجاد کرده و از طریق آن یک میکروکانولا که قطر تقریبی آن 1 تا 2 میلی متر و حاوی فیبر نوری است را داخل پوست می کند. سپس با انجام حرکات رفت و برگشت ملایم کانولا، انرژی لیزر به سلول های چربی منتقل شده و باعث پاره شدن سلول های چربی و تخلیه آسان آنها توسط فرآیندهای متابولیسمی طبیعی خود بدن یا بعد از اتمام لیزر، از طریق ساکشن می شود. همچنین انرژی لیزر روی لایه دوم پوست اثر کرده و باعث جمع و سفت شدن پوست می شود. تماس لیزر باعث بسته شدن فوری عروق خونی کوچک شده، در نتیجه در مقایسه با لیپوساکشن معمولی خونریزی، ورم و کبودی کمتر و دوره بهبودی سریع تر و دوره نقاهت کوتاه تر می شود.

 

آیا لیزر لیپولیز همان لیپوساکشن است؟

 

لیزر لیپولیز و لیپوساکشن هر دو روش های بسیار مؤثر در از بین بردن چربی های ناخواسته هستند. یکی از بزرگ ترین دلایلی که جراحی پلاستیک در سالیان اخیر، محبوبیت زیادی پیدا کرده به خاطر لیپوساکشن بوده است. لیپوساکشن یک تکنیک جراحی مؤثر برای بهبود شکل و نمای ظاهری فرد است. اگرچه لیپوساکشن تجمعات چربی را در بدن فرد از بین می برد و باعث شکل گیری مجدد بدن می شود ولی به عنوان روش جراحی کاهش وزن محسوب نمی شود. لیپوساکشن را می توان در شکم، پهلوها، بازوها، پشت، باسن، ران، ساق پا، صورت و گردن به کار برد.

 

لیزر لیپولیز در مقایسه با لیپوساکشن معمولی یک روش کم تهاجمی است و دوره استراحت و غیبت از کار در لیزر لیپولیز در مقایسه با لیپوساکشن معمولی کوتاه تر است. علاوه بر آن نتایج درمانی استفاده از لیزر لیپولیز در نواحی از بدن که استفاده از لیپوساکشن، مرسوم نیست، بسیار عالی است. بسته به اهداف شما و وضعیت جسمانی تان، لیزر لیپولیز می تواند به عنوان یک جایگزین برای لیپوساکشن مورد استفاده قرار گیرد یا ممکن است پزشک معالج تان درمان ترکیبی با لیزر لیپولیز و لیپوساکشن معمولی را پیشنهاد کند.

 

در چه نواحی از بدن می توان لیزر لیپولیز را به کار برد؟

 

·         شکم

·         ساق پا

·         پهلوها

·         پشت

·         بازوها

·         صورت (غبغب – گونه)

·         ران ها

·         نواحی از گردن

·         باسن

·         بزرگی سینه در آقایان (ژنیکوماستی)

·         زانوها

همچنین از لیزر لیپولیز می توان برای جراحی مجدد و نیز همراه با سایر تکنیک های لیپوساکشن معمولی برای بهبود نتایج کلی و رضایت بیشتر بیماران استفاده کرد.

 

آیا بدنبال انجام لیزر لیپولیز، انجام لیپوساکشن لازم است؟

 

از آنجایی که در لیزر لیپولیز در هر جلسه درمان بیشتر از 500 سی سی چربی برداشته نمی شود (تقریبا به اندازه قوطی نوشابه) در نقاطی از بدن مانند غبغب که مقدار چربی لیز شده کم است بعد از انجام لیزر لیپولیز نیازی به تخلیه چربی ذوب شده نیست ولی در نقاطی از بدن مانند شکم و پهلو (بسته به اندازه فرد و مقدار تجمع چربی) که مقدار چربی لیز شده توسط لیزر زیاد است (بیش از 500 سی سی) لازم است چربی های لیز شده توسط ساکشن تخلیه شود.

 

طول مدت زمان انجام لیزرلیپولیز چقدر می باشد؟

 

بطور متوسط زمان لازم برای انجام لیزر لیپولیز 5/1 تا 3 ساعت می باشد. البته بسته به وسعت محل یا محل هایی که قرار است تحت لیزر لیپولیز قرار گیرند و بزرگ یا کوچک بودن جثه فرد، این زمان ممکن است کوتاه تر یا طولانی تر باشد.

 

آیا بعد از لیزر لیپولیز نیازی به بستری شدن می باشد؟

 

لیزر لیپولیز بسته به وسعت آن ممکن است تحت بی حسی موضعی یا تحت بیهوشی عمومی انجام گیرد. در اکثریت موارد، فردی که تحت عمل لیزر لیپولیز قرار می گیرد، بعد از چند ساعت مرخص می شود ولی در مواردی که وسعت انجام لیزر لیپولیز زیاد بوده و به ویژه اگر تحت بیهوشی عمومی انجام شده باشد توصیه می شود که بیمار حداکثر به مدت 24 ساعت بستری و تحت نظر باشد.

 

چه فردی کاندید ایده آل برای انجام لیزر لیپولیز است؟

 

1) از نظر جسمانی سالم باشد و حداکثر اضافه وزن او نسبت به وزن ایده آل 10 تا 15 کیلوگرم باشد.

2) فردی که تجمع چربی موضعی در یک یا چند نقطه از بدن دارد که به ورزش و رژیم غذایی مقاوم است.

3) فردی که از وجود این تجمعات چربی ناراحت بوده و قصد دارد به طور دائم از شر آن خلاص شود.

 

در چه مواردی نباید از لیزر لیپولیز استفاده کرد؟

 

1) زنان باردار یا مادران شیرده

2) افرادی که دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب (Pacemaker) دارند.

3) افرادی که دچار مشکلات کبدی یا نارسایی کبدی هستند.

4) این روش برای درمان چاقی کاربرد ندارد، بنابراین افرادی که شاخص جرمی بدن (BMI) آن ها بالاتر از 30 است، کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز نیستند.

5) وقتی فرد انتظارات غیرواقع گرایانه از آنچه که با این روش به دست آید، داشته باشد.

 

نحوه محاسبه BMIچگونه است؟

 

BMIیا شاخص جرمی بدن (Body Mass Index) بر اساس فرمول زیر به دست می آید:

مجذور قد بر حسب متر/وزن بر حسب کیلوگرمBMI

 

عدد BMI

وضعیت بالینی

کمتر از 15

کمبود وزن بسیار شدید

15 تا 16

کمبود وزن شدید

16 تا 5/18

کمبود وزن

5/18 تا 25

نرمال

25 تا 30

اضافه وزن

30 تا 35

چاقی متوسط

35 تا 40

چاقی شدید

بالاتر از 40

چاقی بسیار شدید

 

 

به عنوان مثال اگر وزن فردی 85 کیلوگرم و قد او 170 سانتی متر (7/1 متر) باشد، BMIاو عبارت خواهد بود از:

4/29 = 7/1 × 7/1 /85 = BMI

یعنی این فرد دچار اضافه وزن می باشد.

 

در جلسه مشاوره پزشک معالج تان چه کاری انجام می دهد؟

 

در جلسه مشاوره پزشک مزایا و خطرات لیزر لیپولیز را برای شما توضیح می دهد. سپس به ارزیابی شمما پرداخته و مشخص می کند که با توجه به وضعیت سلامت تان و محاسسبه BMIکاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر و به طور واضح توضیح خواهد داد که این روش به شما چه کمکی می تواند بکند.

 

آیا لیزر لیپولیز پیشرفته در نواحی ای از بدن که لیپوساکشن معمولی را نمی توان به کار برد، مورد استفاده قرار می گیرد؟

بله، وجود نور رنگی قابل مشاهده در انتهای فیبر لیزر به پزشک این اجازه را می دهد که محل دقیق نوک فیبر لیزر را تشخیص داده و نواحی مورد نظر را با دقت زیاد درمان کند. لیزر لیپولیز پیشرفته در نقاطی از بدن که استفاده از لیپوساکشن معمولی مناسب نیست (مانند صورت، گردن، پشت و زانو) بسیار مفید است.

 

آیا می توان در فردی که قبلا تحت درمان با لیپوساکشن معمولی قرار گرفته، از لیزر لیپولیز پیشرفته استفاده کرد؟

 

- بله، به کارگیری لیزر لیپولیز پیشرفته در نواحی ای از بدن که قبلا با لیپوساکشن معمولی درمان شده و نیاز به اصلاح دارد، بسیار مناسب است.

 

آیا در فردی که تحت درمان با نسل های قدیمی تر لیزر لیپولیز قرار گرفته می توان برای اصلاح و بهبود نتایج از لیزر لیپولیز پیشرفته استفاده کرد؟

 

- بله، استفاده از لیزر لیپولیز پیشرفته در اینگونه از بیماران بسیار موفقیت آمیز است.

 

آیا درمان با لیزر لیپولیز در یک جلسه انجام می شود؟

 

- به طور معمول درمان با لیزر لیپولیز یک جلسه ای است. در بالغین وقتی سلول های چربی برداشته می شوند، دوباره تکثیر نمی یابند. اگر بعد از انجام لیزر لیپولیز اضافه وزن پیدا کند، چربی به طور عمده در نواحی درمان نشده تجمع پیدا می کند. بعد از حصول نتایج نهایی، اگر پزشک شما از نتایج راضی نباشد ممکن است برای بهبود نتایج، روتوش یا touch upرا برای شما انجام دهد.

 

چه مدت بعد از انجام لیزر لیپولیز نتایج آن ظاهر می شود؟

 

- به طور تیپیک شما بهبودی قابل توجهی را طی یک تا 2 هفته بعد از درمان مشاهده خواهید کرد اما در بعضی نواحی مانند گردن و غبغب شما می توانید نتایج را سریعتر مشاهده کنید. از آنجایی که میزان ترمیم و متابولیسم در افراد مختلف، متفاوت است. برای نمایان شدن کامل نتایج درمان معمولا 3 تا 4 ماه و گاهی اوقات 6 تا 12 ماه وقت لازم است. این مساله به دلیل این است که بدن به طور طبیعی برداشتن (جذب) چربی های آزاد شده را ادامه می دهد تا آن که چیزی از آن ها باقی نماند. هر چند بیشتر بیماران از همان روز اول وقتی ناحیه درمان شده را بین 2 انگشت خود فشار می دهند، می توانند کاهش میزان چربی را احساس کنند. علاوه بر آن، چون لیزر باعث آزاد شدن حرارت می شود، این مساله منجر به جمع شدن تدریجی پوست در نواحی درمان شده می شود و در نتیجه وقتی به مرور زمان چربی ها جذب می شوند، پوست بیمار شل نمی شود. در صورتی که بیمار رژیم غذایی معقول را رعایت کند و فعالیت ورزشی متعادل داشته باشد تا مانع از افزایش وزنش در آینده شود، نتایج به دست آمده از این دو روش می تواند دائمی باشد.

 

چه نکاتی را بعد از انجام جراحی زیبایی شکم و پهلو ها با لیزر لیپولیز باید رعایت کرد؟

 

1) خودداری از انجام فعالیت های جسمانی یا ورزش شدید برای 1 تا 2 هفته

2) استفاده از بانداژهای فشاری یا گن مخصوص برای مدت زمان توصیه شده (برای صورت و غبغب حداقل 24 تا 48 ساعت و برای سایر نواحی حداقل 7 تا 10 روز)

3) استفاده از آنتی بیوتیک برای یک دوره کوتاه 5 روزه

4) تمیز و خشک نگه داشتن منطقه درمان شده برای 2 تا 3 روز

5) ماساژ ملایم بعد از 10 تا 12 روز قابل انجام است.

6) از ماساژ دادن شدید نواحی درمان شده باید برای 4 تا 5 ماه خودداری شود.

7) در صورت مشاهده علائم دال بر عفونت یا ایجاد خونریزی یا درد غیرعادی مراتب را به پزشک معالج اطلاع دهید.

8) برای کنترل درد در روزهای اول بعد از لیزر لیپولیز از استامینوفن یا استامینوفن کدئین استفاده شود.

 

عوارض احتمالی لیزر لیپولیز کدامند؟

 

در این روش درمانی عوارض ناشایع است ولی می تواند شامل موارد زیر باشد:

1) عفونت، نادر است هر چند استفاده از آنتی بیوتیک برای کاهش احتمالی عفونت توصیه منی شود.

2) نامنظمی، ممکن است به ویژه در ناحیه ران ها ایجاد شود اما میزان آن در مقایسه با لیپوساکشن بسیار کمتر است.

3) اسکار، از آنجایی که محل ورود فیبر لیزر بسیار کوچک است، ناشایع است. هر چند محل ورود لیزر به پوست ممکن است برای چند هفته قرمز باشد.

4) سوختگی پوست، این حالت ناشایع است و اگر پزشک معالج تجربه کافی در این زمینه داشته باشد این مشکل پیش نمی آید.

5) شلی پوست، معمولا بعد از لیزر لیپولیز پوست جمع می شود ولی اگر پوست بیمار خیلی شل باشد ممکن است به طور کامل جمع نشده و نیاز به جراحی داشته باشد.

6) خونریزی – کبودی و خونریزی ناشایع است.

7) نبود تقارن، ممکن است نداشتن تقارن به صورت موقت دیده شود که ناشی از ورم بیشتر در یک سمت در مقایسه با سمت دیگر است. اگر عدم تقارن بعد از چند ماه باقی بماند، قابل اصلاح است.

 

بطور خلاصه انجام لیزر لیپولیز ولیپولیز در چه افرادی مناسب می باشد؟

 

انجام لیزر لیپولیز می تواند برای شما مناسب باشد اگر:

1) شما تلاش زیادی برای رعایت رژیم غذایی و انجام فعالیت های ورزشی کرده اید ولی موفق به از بین بردن چربی ها در پهلوها یا سایر نواحی بدن نشده اید.

2) به دنبال نتایجی بهتر از لیپوساکشن معمولی هستید.

4) نمی خواهید دچار شلی پوست شوید یا شلی پوستتان زیادتر شود.

بسیاری از افرادی که تحت درمان لیپوساکشن معمولی قرار می گیرند متوجه می شوند که پوست بدنشان متناسب با کاهش چربی شان جمع نمی شود و منجر به افتادگی پوست می شود که اغلب ظاهری زیبا نداشته و نیاز به کشیدن پوست دارند. لیزر لیپولیز با کشیدن پوست اطراف به سمت داخل می تواند لایه هایی که درست زیر پوست قرار گرفته اند را بازسازی کرده و مانع افتادگی پوست می شود.

5) به دنبال روشی هستید که تایید FDAآمریکا و CEاروپا را داشته باشد.

6) به دنبال نتایج ماندگارتر هستید.

7) انتظارات واقع گرایانه از نتایج این روش دارید.

مشاوره جراحی زیبایی و زیباترشدن بوسیله حجیم کننده های بافتی

10 Jan 2018

جراحی زیبایی

علائم قابل رویت پیری در طی زمان بعلت اشعه خورشید ، وراثت و روش زندگی ایجاد می گردد و یکی از علائم زودرس آن ایجاد چین و چروک و کاهش حجم پوست می باشد با تزریق فیلرها بصورت غیر جراحی می توان کاهش حجم را جبران کرده و این خطوط را ازبین برد . اگر شما تمایل دارید که ظاهر شما جوانتر گردد و خطوط چین و چروک ها از بین رود این تزریقات برای شما مناسب می باشد .
فیلرهای قابل جذب می توانند
- ضخیم کردن لبها
- بهبود طرح صورت
- کم کردن خطوط و چین و چروک های پوست
- بهتر کردن ظاهر اسکارهای _ زخم های ) فرورفته


فیلرها نمی توانند
جلوی مراحل طبیعی پیری صورت را بگیرند بنابراین اگر شما تمایل داشته باشید عناصر صورت جابجا شود باید جراحی کنید ( FaceLift) ولی فیلرها می تواند زمان انجام جراحی را به تاخیر بیاندازد .


آیا تزیرق فیلر برای من مناسب است ؟
هرچند که این روش به پیچیدگی عمل جراحی نمی باشد ولیکن این کار هم بای بنا به میل شخصی بوده نه برای جلب توجه و یا میل شخص دیگر و یا برای رسیدن به یک تصویر ایده آل . فیلرها برای شما مناسب است اگر
- شما از لحاظ فیزیکی سالم باشید
- سیکار نمی کشید
- انتظار بهبودی داشته ولی واقع گرا هستید و اهداف واقع گرایانه در مورد ظاهر خود دارید .

مشاوره جراحی زیبایی

در جلسه مشاوره جراحی زیبایی منظر مسائل زیر باشیدموفقیت و بی خطر بودن افزایش حجم بافت نرم منوط به مناسب بودن شما برای انجام آن می باشد که در جلسه مشاوره مشخص می گردد . یکسری سوالات در مورد وضعیت سلامتی شما و توقعات و نحوه زندگی شما پرسیده می شود .

آماده باشید تا در موارد زیر بحث گردد
- انتظارات شما از نتیجه نهائی
- وضعیت طبی شما ، مصرف داروها ، آلرژی
- مصرف دارو ، ویتامین ، داروهای گیاهی ، الکل ، تنباکو ، مواد
- سابقه استفاده از فیلرها ، شکل دهنده های صورت ، بوتاکس و دیگر جوان کننده های صورت


جراخ شما ممکن است کارهای زیر را انجام دهد
- بررسی وضعیت قبلی و فعلی سلامت شما
- بحث در مورد روش های مختلف جوان سازی پوست
- معاینه و اندازه گیری صورت شما
- گرفتن عکس
- بحث در مورد انتخاب های شما و توصیه پزشک به شما
- بحث در مورد نتایج احتمالی و خطرات احتمالی


انواع مختلف فیلرها
کلاژن : یک پروتئین طبیعی بدن می باشد که انواع قابل تزریق آن از لایه درم پوست انسان تهیه و شامل®Cosmodermیا ®Cosmoplastمی باشد انواع®Zydermو®Zyplastاز انواع کلاژن گاوی می باشد که برخلاف انواع انسانی نیاز به انجام تست آلرژی قبل از تجویز دارد . طول مدت ماندگاری 2 تا 4 ماهه دارند .
هیالورونیک اسید : یک ماده طبیعی بدن می باشد برای برجسته کردن لب و پرکردن چین و چروک پوستی مناسب است ( مثلا چین نازولابیال )

این ماده برای پرکردن چین و چروک های سطحی و یا فرورفتگی های پوستی _ در محل آسیب پوستس ) مناسب بوده و ماندگاری 6 ماه یا بیشتر دارد .
هیدروکسیل آپاتایت : یک ماده طبیعی معمولی بدن می باشد که بیشتر در استخوان ها دیده می شود و فرمول آن مثل ژل می باشد ، سنگین ترین نوع فیلر بوده و برای چین و چروک های عمقی ( نازولابیال ) مناسب است . البته این فیلر برای خطوط ماریونت ، خط اخم ، برجسته سازی ناحیه گونه و دیگر نواحی صورت هم مناسب می باشد .
چربی انسانی : از بدن خود فرد گرفته شده و دوباره به خود فرد تزریق می گردد و بــرای پــرکردن صورت ، پرکردن چین های عمقی و بـرجسته سازی مناطق مختلف صورت ( مثل گونه ) مناسب است . برخلاف دیگر فیلرها مراحل انجام آن پیچیده تر بوده و نیاز به لیپوساکشن قبل از تزریق می باشد . نتایج و ماندگاری آن در بعضی از افراد یک سال و یا بیشتر و متغیر می باشد ( می توان مقداری از چربی را ذخیره سازی نمود که البته نتایج ذخیره سازی به خوبی نوع تازه نمی باشد . )


نکاتی در مورد فیلرها و FDAاداره نظارت بر غذا و داروی امریکا  FDAفیلرها را مانند داروها بررسی می کند و بعضی از فیلرها را برای موارد خاص تجویز می کند . فیلرهای ذکر شده مورد تائید و استفاده اغلب جراحین پلاستیک امریکا می باشد و قوانین و موارد استفاده فیلرها ممکن است تغییر کند .


مراحل عمل
چه مراحلی برای افزایش حجم بافت نرم از طریق تزریق فیلرها اتفاق می افتد ؟


مرحله اول
جراح پلاستیک به دقت ظاهر و کیفیت پوست شما را بررسی می کند و مناطق از صورت که نیاز به افزایش حجم با تزریق فیلر را دارد بررسی می کند .


مرحله دوم

مناطق خاصی از صورت علامت گذاری می گردد که معمولا مناطقی است که نیاز به تزریق دارد


مرحله سوم
محل تزریق با محلول ضد میکروبی تمیز می گردد و از یخ و مواد بیحسی برای راحتی شما استفاده می گردد . بعضی فیلرها حاوی ماده بیحسی بوده و در بعضی موارد نیاز به بیحسی موضعی می باشد .


مرحله چهارم
تزریق در هر محل چند لحظه طول کشیده و کل مراحل چند دقیقه طول می کشد


مرحله پنجم
در مناطق تزریق علامت گذاری ها پاک شده و از یخ جهت رفع ناراحتی موضعی استفاده می گردد . تا جائی که فشار در مناطق تزریق شده ایجاد نگردد . می توانید بلافاصله آرایش کنید .

پرکردن چین های عمقی و یا اسکار ( جوشگاه ) ممکن است به چندین مرحله تزریق نیاز باشد و وقتی که فیلرها را عمقی تزریق می کنیم نیاز به بیحسی موضعی وجود دارد . محل های زیر نیاز به تزریق عمقی دارد

خطوط نازولابیال ، ماریونت ، برجسته سازی گونه (رجوع به عکس برجسته سازی لب)

برای برجسته سازی لب نیاز به چندین تزریق برای توزیع فیلر در مناطق مخلف لب برای برجسته سازی لب و بهتر مشخص شدن حاشیه ورملیون و ؟ دارد . (رجوع به عکس چین نازولابیال)

بهبودی بلافاصله بعد تزریق مشخص می گردد . هرچند که مختصری التهاب ، کبودی گذرا ایجاد می گردد . بعضی فیلرها ابتدا بیش از حد مطلوب تصحیح ایجاد کرده که طی چند ساعت تا چند روز بهبود حاصل می گردد . این حالت در موقع تزریق چربی طولانی تر بوده و چندین هفته طول می کشد .

نکات مهم در مورد ایمنی و عوارض مربوط به عمل های جراحی زیبایی

تزریق فیلرها یک مسئله مشخص بوده و شما شخصا در مورد و زیان آن دخیل هستید . جراح شما خطرات احتمالی را برایتان توضیح می دهد . شما یک فرم رضایت نامه را پر کرده که اطلاع خود را از خطرات احتمالی و عوارض بیان می دارد .
عوارض و خطرات استفاده از فیلرها ناشایع می باشد .
عوارض انواع فیلرها متغییر بوده بسته به میزان ماندگاری و نوع فیلر می باشد و شامل
- فیلرهائی که از منابع غیرانسانی تهیه می گردند باید روی فرد تست شود ( از لحاظ وجود آلرژی یا همان حساسیت )
- عفونت در محل تزریق
- فیلرهائی که محلول خالص نمی باشند حاوی ذراتی هستند که به مرور زمان با حرکات صورت و افزایش سن تجمع پیدا کرده و در نهایت بصورت یک توده در می آیند و ممکن است جهت خارج سازی نیاز به جراحی شود .
- جوش زدن پوست
- ایجاد آنتی بادی باعث شود که در مراحل بعد فیلر زودتر جذب گردد
- عدم قرینه سازی
- خونریزی ، تورم ، کبودی
- جابجائی فیلر از محل اصلی و فلج موقت عضلات ناحیه خاص در صورت
- تخریب پوست
- داروهای پوستی ، خارش ، التهاب
- قرمزی پوست
- حساسیت پوست
- ترمیم کمتر و یا بیشتر از حد انتظار چین و چروک ها


حقایق و مسائل بیشتر در مورد فیلرها و حجیم کننده های بافتی در جراحی زیبایی

یک متخصص را انتخاب کنید ، هرچند که تزریق فیلر ساده و سریع به نظر می رشد و شما به سرعت ظاهر جوانتری پیدا خواهید کرد ولیکن در صورتی که جهت تزریق یک جراح پلاستیک را انتخاب منید این کار توسط فردی انجام خواهد گرفت که نه تنها در زمینه تزریق مهارت دارد بلکه با آشنائی با آناتومی و جراحی به بهترین نحو ممکن این کار را خواهد کرد .
حتما هرگونه سوالی را از جراح پلاستیک خود بپرسید ، طبیعی است که شما مختصری مضطرب باشید زیرا یک ظاهر جدید پیدا خواهید کرد ولی در مورد بحث در این موارد با جراح خود خجالت نکشید .


دوره نقاهتنتایج تزریق فیلرها بلافاصله ظاهر می گردد . بلافاصله بعد تزریق ممکن ایت
- مختصری التهاب یا کبودی وجود داشته باشد
- قرمزی و بیحسی موقت
- احساس کنید بیش از حد نیاز ، تزریق شده است
کلیه مسائل فوق طی چند ساعت تا چند روز ازبین خواهد رفت و با گذاشتن یخ این بهبودی سریعتر خواهد بود . در صورت تزریق چربی مسائل فوق تا چند هفته باقی خواهد بود .


نتایج و ظاهر شمانتایج دائمی نمی باشد حتی اگر فیلر از انواع دائمی یا غیرقابل جذب باشد . از طرفی افزایش سن و جذب فیلر در طی زمان باعث تغییرات می شود و اگر مجددا تزریق انجام ندهید به شکل اولیه برخواهید گشت . حتی در صورت استفاده از فیلرهای دائمی با گذشت زمان با جابجائی فیلر شکل اولیه از دست خواهد رفت و نیاز به جراحی جهت خارج کردن خواهد بود و بافت نرم صورت نیز فرم اولیه خود را از دست خواهد داد . مراحل بعدی تزریق سریعتر خواهد بود زیرا نیاز به مشاوره کامل نمی باشد و بعد از اخذ رضایت نامه بلافاصله قابل انجام است .


هزینه هاهزینه اعمال جراحی پلاستیک باید مد نظر باشد که بسته به تجربه جراح و محل انجام متفاوت خواهد بود و در مورد هزینه با جراح صحبت کنید .


هزینه ها شامل
- هزینه حق العمل جراح
- هزینه بیمارستان یا محل تزریق
- هزینه بیحسی یا بی هوشی
- هزینه دارو ( فیلر و .. )
رضایت شما مهمتر از هزینه ای است که می پردازید . وقتی که یک جراح پلاستیک را برای تزریق فیلر انتخاب می کنید در نظر داشته باشید که تجربه وی و راحتی شما مهمتر از پولی است که پرداخت می کنید .


آشنائی با واژگانکلاژن : یک پروتئین طبیعی بدن که بعنوان فیلر استفاده می گردد
Cupid bow : قسمت وسطی لب که به سمت بالا است
بی هوشی عمومی : استفاده از داروهای تزریقی یا استنشاقی جهت بی دردی و از بین بردن هوشیاری فرد حین عمل 
چربی انسانی : چربی که از بدن خود فرد گرفته و برای خود فرد تزریق می گردد
هیالورونیک اسید : یک ماده ی طبیعی بدن که بعنوان فیلر استفاده می گردد 
هیدروکسیل آپاتایت : یک ماده معدنی که در استخوان ها وجود داشته و بعنوان فیلر استفاده می گردد
فیلرهای تزریقی : به موادی که برای ایجاد حجم و ایجاد ظاهر جوانتر استفاده می گردد
تسکین داخل وریدی : تزریق داخل وریدی ماده خواب آور جهت راحتی بیمار حین عمل
لیپوساکشن یا لیپوپلاستی یا ساکشن لیپکتومی : تخلیه چربی زیر جلد 
بیحسی موضعی : مادهای که بطور مستقیم برای از بین بردن درد در محل تزریق می گردد Soft Tissue Augmentation: استفاده از مواد فیلر قابل تزریق جهت بهبود حجم صورت و ظاهر جوانتر  
ورملیون : قسمتی از لب که رنگدانه قرمز دارد

لیفتینگ صورت و گردن

10 Jan 2018

لیفت صورت و گردن

تشریح عمل لیفت صورت و گردن
در عمل لیفت صورت و گردن افتادگی پوست صورت و گردن با برداشته شدن پوست و چربی اضافه و جمع کردن عضلات شل شده تصحیح می شود. برش عمل لیفت صورت و گردن بسته به وسعت آن و منطقه ی مورد نظر ممکن است در ناحیه ی پوست سر ، ناحیه ی گیجگاهی ، جلوی گوش و پشت گوش به صورت ممتد یا به صورت مجزا در هر یک از این نواحی باشد. به لیفت تنهای پیشانی و ابرو ( عمل بالا کشیدن ابرو)brow and frontal lift گفته می شود. به لیفت تنهای قسمت تحتانی صورت و قسمت فوقانی گردن که برش آن از جلوی گوش شروع شده و سپس به سمت پشت نرمه گوش ادامه می یابد ، mini lift گفته می شود . درعمل لیفت صورت و گردن پس از دادن برش ، پوست و چربی از روی عضله به سمت قسمت مرکزی صورت آزاد شده ، سپس شلی عضلات گرفته شده ، چربی اضافه برداشنه شده یا ساکشن می شود و سپس پوست اضافه برداشته می شود. در افرادی که دچار شلی عضلات گردن و چین های گردنی می باشند ، از طریق برش در ناحیه زیر چانه ، شلی عضلات سطحی گردن گرفته شده و چربی اضافه ناحیه برداشته شده یا ساکشن می شود.

مدت عمل لیفت صورت و گردن :
مدت عمل لیفت صورت و گردن حدودا 1-3 ساعت طول می کشد.

بیهوشی :
بی حسی موضعی همراه با ایجاد خواب آلودگی یا بیهوشی عمومی

عوارض پس از عمل لیفت صورت و گردن :
برای مدت کوتاهی کبودی ، تورم ، درد ، احساس کشش وجود دارد . از علائم دیگر احساس کرختی و خشکی پوست است.موارد کمی هم که اسکار محل عمل واضح است به راحتی قابل تصحیح می باشد.

آیا لیفت صورت و گردن تاثیری رو ی خطوط سطحی پیشانی ، چین های گوشه ی چشم یا پف زیر چشم ها دارد؟
عمل لیفت صورت و گردن روی خطوط سطحی پیشانی و چین های گوشه ی چشم یا پف زیر چشم ندارد.

چه مراقبت هایی پس از عمل لیفت صورت و گردن مورد نیاز است؟
معمولا به بیمار توصیه می شود که از کمپرس سرد استفاده کند و هنگام خوابیدن یا دراز کشیدن ، سر تخت بلند باشد . در افرادیکه تحت لیفت قسمت تحتانی صورت و گردن قرار گرفته اند ، به هیچ وجه نباید گردن خم شود ، زیرا روی لبه های زخم فشار می آورد ، لذا به بیمار توصیه می شود تا 10 روز از گذاشتن چند بالش هنگام خواب زیر سر یا خم کردن سر هنگام مطالع و غذا خوردن خودداری کند. همچنین چرخاندن سر به دو طرف ، به بخیه ها فشار می آورد.

زمان کشیدن بخیه ها در عمل لیفت صورت و گردن چه موقع است؟
در مواقعی که از نخ ها ی غیر قابل جذب استفاده می شود بسته به نظر جراح بین 10-5 روز بعد بخیه ها کشیده می شوند.

نتایج نهایی در عمل لیفت صورت و گردن چه موقع مشخص می شوند؟
بسته به خصوصیات بدنی هر فرد زمان فروکش کردن ورم متفاوت است و ممکن است تا 12-6 ماه هم بهبود تدریجی دیده شود.

طول مدت بستری بیمار بعد از عمل لیفت صورت و گردن چقدر است؟
بسته به وسعت عمل لیفت صورت و گردن و نظر جراح ، چند ساعت تا چند روز 

تکنیک های بالا کشیدن و لیفا پیشانی و ابروها

10 Jan 2018

لیفت ابرو

تشریح عمل لیفت پیشانی و ابرو :
در عمل لیفت پیشانی و ابرو با ایجاد دو یا چند برش داخل موها به روش معمول یا با استفاده از اندوسکوپ پوست ناحیه ی پیشانی و ابرو آزاد شده ، یعنی عضلات بریده شده و سپس پوست اضافه برداشته شده یا به ساختمانهای عمیقی دوخته می شوند ، به این ترتیب چین های عمیق ناشی از افتادگی پوست کاهش یافته و ابروها بالا برده می شوند . در عین حال عمل لیفت پیشانی و ابرو در بهبود ظاهر فرد که ممکن است عصبانی ، خسته یا غمگین به نظر برسد ، بسیار موثر است.

مدت عمل لیفت پیشانی و ابرو :
مدت عمل لیفت پیشانی و ابرو حدودا 2-1 ساعت می باشد.

بیهوشی در عمل لیفت پیشانی و ابرو :
بیهوشی در عمل لیفت پیشانی و ابرو , بیحسی موضعی یا ایجاد خواب آلودگی یا بیهوشی عمومی

عوارض پس از عمل لیفت پیشانی و ابرو :
برای مدت کوتاهی تورم ، کبودی، درد و خارش . ممکن است بیمار احساس کرختی یا خشکی پوست کند.

دوره ی نقاهت در عمل لیفت پیشانی و ابرو :
بازگشت به کار پس از 10-7 روز ، فعالیت های شدید بدنی پس از چند هفته .

طول مدت کبودی در عمل لیفت پیشانی و ابرو :
تا 3-2 هفته , تا چندین ماه نباید در معرض تابش شدید آفتاب قرار گیرد.

سوالات شایع :

1- نتایج عمل لیفت پیشانی و ابرو برای چه مدت باقی می ماند ؟
با روش های جدیدتر حدودا 10-5 سال

2- چه مراقبت هایی پس از عمل لیفت پیشانی و ابرو باید انجام داد؟
معمولا به بیمار توصیه می شود که از کمپرس سرد استفاده کرده و هنگام خواب از چند بالش استفاده کرده و سر تخت را بالا برد.

آخرین تکنیک های تزریق چربی به بافت های نرم

10 Jan 2018

تزریق چربی روشی بی مانند در جوانسازی
ظرف یك دهه اخیر به لطف كوشش های دكتر سیدنی كلمن تزریق چربی از یك روش صرفاً پر كننده ،به روشی بی رقیب در جوانسازی تبدیل شده است و سرعت تغییرات و پیشرفت ها در آن ،چنان زیاد است كه تقریباً هر هفته مطلب مستند و مستدلی راجع به روش های نوین تزریق چربی در نشریات معتبر پزشكی می توان یافت كه افق تازه ای در كمك به جوانسازی و بازسازی بافت های نرم بدن می گشاید .مطلب زیر سعی در مرور و به روز رسانی مسائل پایه و كاربردهای تزریق چربی دارد.

تزریق چربی چیست؟
تزریق چربی یا پیوند چربی به معنای برداشتن چربی قسمتی از بدن فرد و تزریق (پیوند)آن به نقطه مورد نیاز دیگر از بدن همان فرد است . این كار به اصطلاح عمل پیوند چربی خودی Autologus fat graftingگفته می شود

تزریق چربی چه كاربردی دارد و برای چه نواحی می توان از تزریق چربی استفاده کرد ؟
کاربرد تزریق چربی در صورت: مطابق شكل 3 گونه ها،دور چشم ،نواحی گیجگاهی ،خط خنده ،چانه،حاشیه فك ها می توانند به وسیله تزریق چربی تحت درمان قرار بگیرند.

کاربرد تزریق چربی در دست ها: بهترین و عملی ترین روش جوانسازی پوست افزایش ضخامت لایه چربی زیر پوستی برای كمتر مشخص شدن رگ ها و زرد پی های دست است.درعین حال تزریق چربی طراوت پوست دست را به شكل چشمگیری زیاد می كند.

کاربرد تزریق چربی در سینه ها: هر چند كه پس از سال ها انجمن جراحان پلاستیك ایالات متحده مدتی پیش اجازه تزریق چربی به سینه ها را داد اما همچنان هراس از رسوب كلسیم در بافت سینه متعاقب تزریق چربی وجود دارد كه می تواند باعث اشتباه با سرطان در ماموگرافی (یعنی عكس رادیو گرافی مخصوص از سینه ها برای بررسی وجود سرطان سینه) شود و همچنین به علت آنكه تغییر سایز سینه ها به دنبال تزریق چربی حداكثر به طور معمول در حد یك سایز امكان پذیر بوده ممكن است بیمار نیاز به چند بار تزریق چربی داشته باشد.
این روش بیماران خاصی را پوشش می دهد و همچنان پروتز به عنوان بهترین روش بزرگی سینه به كار می رود و البته شایان ذكر است كه تزریق چربی در كاربردهای ترمیمی یا جهت درمان بعضی از عوارض پروتز سینه بسیار موثر و شایع است.

کاربرد تزریق چربی در باسن: به علت پر عارضه بودن پروتز باسن در صورتی كه بیمار چربی كافی در سایر نواحی داشته باشد و در عین حال امكان نیاز به چند بار تزریق چربی را هم بپذیرد به عنوان روشی قابل قبول برای بزرگ سازی باسن به كار رود.

کاربرد تزریق چربی در بینی: تزریق چربی برای ترمیم عوارض ایجاد شده پس از عمل جراحی پلاستیك بینی به شكل فزاینده ای درحال رواج است كه بسیاری از عوارض كه قبلاً كابوسی برای بیمار و جراح بودند اكنون به سهولت قابل درمان باشند.

چرا تزریق چربی اینقدر در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است و رواج یافته است؟
چهار علت درمورد رواج تزریق چربی می توان بر شمرد:

1.دردهه 90میلادی پزشكی به نام سیدنی كلمن بررسی های خود در مورد علت پیری صورت را به شكل مفصل منتشر كرد.طبق تئوری كلمن علت اصلی پیری صورت نه افتادگی پوست بلكه تحلیل رفتن تدریجی بافت نرم صورت خصوصاً بافت چربی زیر پوستی می باشد و این تحلیل واز بین رفتن منجر به خالی شدن تدریجی كیسه پوستی صورت و كمك به ایجاد چین و چروك ها و تغییرات ظاهری صورت می شود. كلمن برای اثبات این ادعا بیماران بسیاری را معرفی كرد كه بدون استفاده از اعمال جراحی نتایج چشمگیری از تزریق چربی گرفته بودند.در عین حال كلمن بیمارانی را نشان داد كه به دنبال عمل جراحی لیفت صورت یا عمل جراحی پلاستیك پلك ها دچار عوارضی مثل نمای مصنوعی و استخوانی صورت یا چشم های گود رفته شده بودند و با تزریق چربی نمایی طبیعی وبسیار مطلوب تر به دست آورده بودند.

2.نكته دیگری كه باعث رواج تزریق چربی در سال های اخیر شد تغییرات و ظرافت هایی بود كه كلمن در روش برداشت و تزریق چربی به وجود آورد .قبل از كلمن تزریق چربی معمولاً ماندگاری قابل توجه و قابل پیش بینی نداشت اما كلمن نشان داد كه به وسیله تكنیك دقیق ، تزریق چربی ماندگارترین نوع پركننده بافتی(فیلرهای بافت نرم)است و بیماران بسیاری را معرفی كرد كه سال های سال چربی تزریقی را حفظ كرده بودند و در بسیاری از آنها تزریق چربی نتایج دائمی داشت.

3.به رغم وارد شدن پركننده های (فیلر)قابل جذب و غیر قابل جذب فراوان به بازار دهه70میلادی(كه طبق آخرین بررسی های سال2008 در حال حاضر 90نوع فیلر از 30تولید كننده بزرگ در دنیا ساخته می شود)هنوز هم در میان پركننده های نسج نرم (soft tissue fillers)چربی طولانی ترین،طبیعی ترین و قابل دسترس ترین نوع پركننده است.

4.از سالها قبل به تجربه مشاهده شده بود كه در افرادی كه تحت عمل تزریق چربی قرار می گیرند كیفیت پوست روی محل تزریق چربی بهتر می شود به این معنی كه قوام ،شفافیت،رنگ و لك های محل بهبود قابل توجه می یابد. با رواج مطالعات سلول های بنیادی در دهه 90میلادی مشخص شد كه یكی از بهترین منابع سلول های بنیادی در فرد بالغ بافت چربی است و این سلول های بنیادی موجود در بافت چربی قابلیت تبدیل به بسیاری از سلول ها مثل سلول چربی ،سلول عضلانی ،سلول عصبی ،سلول غضروفی ،سلول استخوانی و سلول های عروقی را دارند و لذا در حال حاضر چنین تصور می شود كه سلول های بنیادی كه هنگام تزریق چربی زیر پوست وارد می شوند با تبدیل شدن به سلول های مورد نیاز و تحریك سلول های خود بافت موجب بهبود كیفیت بافتی می شوند . مجموعه این 4عامل باعث آن شده است كه در حال حاضر تزریق چربی بهترین و مهمترین روش جوان سازی صورت باشد و به تنهایی یابه همراه اعمال جراحی نتایج شگرف و خیره كننده ای ایجاد كند.

آیا اعمال جراحی صورت (لیفت)یا روشهایی مثل لیزر و رادیو فركانسی (RF)بهتر وطولانی تر از تزریق چربی اثر نمی كنند؟
خیر تا اوایل دهه90میلادی علت اصلی پیری صورت را افتادگی ازجمله افتادگی پوست،چربی زیر پوستی و بافتهای عمق تر می دانستند.نتیجه این نگرش آن بود كه برای جوان سازی صورت از اعمال جراحی لیفت(بالاكشیدن)مختلف صورت استفاده می شد یعنی دراین اعمال پوستی كه تصور می شد اضافه است ،آزاد شده اضافه آن بریده شده سپس در بعضی از موارد بافت های زیر آن برداشته یا جمع (پلیسه) می شد و به یك نقطه ثابت فیكس شده و پوست دوخته می شد.اعمال جراحی مثل لیفت صورت ،لیفت ابرو و عمل پلاستیك پلك ها (بلفاروپلاستی ) مثالهایی از این نوع اعمال و این نوع نگرش بودند.اما نكته ای كه به دنبال این اعمال مشاهده می شد وجود بعضی از عوارض نامطلوب بود به این معنی كه مثلاً پس از عمل لیفت صورت چون پوست روی استخوان ها كشیده می شد صورت استخوانی ،منجمدو مصنوعی و زوایای چشم ها و دهان غیر طبیعی بودند یا مثلاً به دنبال عمل جراحی پلاستیك پلك ها (بلفاروپلاستی)چشم ها فرو رفته ،گود و خسته به نظر می رسیدند.در عین حال در مورد علل شلی و افتادگی پوست عمدتاً علت را كاهش كلاژن پوست می دانستیم و بنابراین روش های مختلف غیر جراحی جهت جوانسازی پوست هم روی كمك به كشیده شدن پوست و جمع شدن پوست افتاده متمركز بودند . از این روشها می توان از لیزرهای زخمی كننده یا غیر زخمی كننده و رادیو فركونسی نام برد كه هرچند به بهبود كیفیت پوست و كاهش شلی آن به طور خفیف كمك می كنند اما از تصحیح موارد شدید عاجزند.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟
نحوه انجام عمل تزریق چربی به این صورت است كه ابتدا با بی حسی موضعی قسمتی از بافت چربی نواحی مختلف بدن(هر نقطه ای كه مناسب باشد،اما بیشتر پهلوها و ران ها) بی حس شده و سپس به كمك سرنگ و میله كوچك مخصوص با ظرافت و سعی در صدمه كمتر به بافت چربی ، مقداری چربی از آن ناحیه گرفته می شود سپس چربی گرفته شده آماده سازی می شود. روش های مختلفی برای آماده سازی بافت چربی وجود دارد كه می تواند به شكل سانتریفوژ یا شست وشو و سپس آبگیری ساده باشد.در ظرف چند سال اخیر به تدریج از طرفداران سانتریفوژ كاسته شده یا شدت و سرعت سانتریفوژ كمتر شده است.علت آن است كه بسیاری از مطالعات نشان داده اند كه این كار سبب پارگی سلول چربی می شود در عین حال ماندگاری بافت چربی در روش دوم كه شامل شست و شو و آبگیری ساده است بهتر است.پیشرفت دیگری كه برای آماده سازی بافت چربی در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است سعی در زیادتر كردن سلول های بنیادی آن و همچنین افزودن پلاكت به آن است(prp)كه به نظر می رسد كه هم ماندگاری بافت چربی رابیشتر می كند و هم اثرات ترمیم كننده تزریق چربی را افزایش می دهد.پس از آماده سازی هر نقطه ایكه لازم باشد تحت درمان قرار بگیرد،ابتدا بی حس شده و سپس تزریق چربی انجام می گیرد.

نكته اولی كه باید توجه داشت آن است كه تزریق چربی در واقع پیوند چربی است یعنی باید سلول چربی با كمترین صدمه و بیشترین دقت از یك نقطه برداشته شده و سپس بطور یكنواخت سلول های پیوندی ما بین سلول های دیگر پخش شوند تا شانس آن را داشته باشد كه توسط مویرگ ها تغذیه شده ،زنده بمانند بنابراین آنچه شانس زنده ماندن سلول پیوندی رازیادی می كند توجه به همین ظرایف و دقایق است. نكته دوم آنكه باید توجه داشت كه چیزی به اسم جابه جایی و حركت كردن در تزریق چربی وجود ندارد زیرا یا سلول زنده می ماند و بین بقیه سلولها به زندگی ادامه می دهد كه پس ثابت و بدون حركت است یا سلول مرده و جذب می شود. پس برخلاف ژل های غیر قابل جذب امكان جابه جایی ندارد.

نكته سوم آنكه در صورت توجه به دقایق و ظرایف تزریق چربی هیچگاه بزرگی اغراق آمیز ناحیه تزریق شده امكان نخواهد داشت و به همین علت است كه برعكس تصور عمومی ،تزریق چربی نباید در بیماری كه خواسته های اغراق آمیز دارد انجام شود چون معمولاً چنین بیماری به خواسته خود نخواهد رسید.

آیا تزریق چربی ماندگاری كمی دارد؟
جواب این سوال كاملاً منفی است یعنی برعكس ، تزریق چربی ماندگارترین پركننده نسج نرم است اما علت آنكه چنین تصوری رواج یافته است این است كه معمولاً به بیمار توضیح داده نمی شود كه ممكن است برای رسیدن به نتایج قابل قبول نیاز به چندین مرحله تزریق چربی باشد زیرا تزریق چربی در واقع پیوند چربی است یعنی سلول ها از یك محل برداشته شده و به محلی كه دچار كمبود است پیوند می شود و مانند هر پیوندی امكان قبول پیوند صددرصد نیست به این معنی كه در مطالعات مختلف مشخص شده است كه بین 30تا70 درصد سلول های چربی زنده می ماند.حال اگر 30درصد سلول ها زنده بماند بیمار نیاز به جلسات بیشتر تزریق چربی دارد واگر70 درصد زنده بماند بیمار ممکن است از یک جلسه تزریق چربی هم رضایت داشته باشد; اما هر مقدار سلولی که زنده بماند و در محل باقی بماند معمولاً سال های سال ماندگاری خواهد داشت. 

Page 2

جراحی پلاستیک پلک ها

10 Jan 2018

جراحی پلاستیک یکی از علل مراجعات روزمره و شایع بیماران به جراحان زیبایی هستند. بیمارانی که از افتادگی پوست پشت پلک فوقانی و ایجاد چین های پوستی در پلک فوقانی شکایت دارند. علت این نارضایتی بیمار ممکن است صرفا جنبه زیبایی باشد یا که بیمار به علت احساس خستگی یا افتادگی پوست روی مژه ها﴿بخصوص در انتهای روز ﴾مختل شدن میدان دیدش مراجعه کرده باشد.

دو نکته مهم در بیماری که جهت عمل جراحی پلاستیک پلک ،زیبایی و جوانسازی پلکها و چشم ﴿بلفاروپلاستی﴾ مراجعه کرده است حائز اهمیت است.

1- اولا آیا بیمار دچار افت ابروها می شود در عمل جراحی پلاستیک پلک ،زیبایی و جوانسازی پلکها و چشم ﴿بلفاروپلاستی﴾ یا خیر؟
2- آیا بیمار دچار تحلیل عمده ای در چربی اطراف چشم ها می شود در عمل جراحی پلاستیک پلک ،زیبایی و جوانسازی پلکها و چشم ﴿بلفاروپلاستی﴾ یا خیر؟

باید توجه داشت که شایع ترین علت پیدایش پوست به ظاهر اضافه در پشت پلک فوقانی افتادگی ابروها می باشد که در اکثر افراد بالای 30 سال وجود دارد و همین افتادگی باعث ایجاد پوست به ظاهر اضافه در پشت پلک بیمار می شود. در این افراد فاصله ابرو تا مژه کاهش یافته است و اگر بیمار کمی ابرو را با دست بالا بکشد، قسمت عمده افتادگی پلک هم از بین می رود. پس درمان در این افراد بالا کشیدن ابروست نه عمل پلک و اگر جراح به اشتباه پوست به ظاهر اضافه پشت پلک فوقانی بیمار را بردارد ، ابرو را بیشتر به سمت مژه ها پایین می کشد و فاصله ابرو و چشم کم می شود و نتیجه آن است که اگر چه به ظاهر چین پوستی پشت پلک بیمار کاهش یافته است ، اما قیافه بیمار خسته و خواب آلود به نظر می رسد.

در جراحی پلاستیک برای درمان این نوع افتادگی پوست پشت پلک فوقانی باید به نحوی ابروهای بیمار را بالا داد. اما متاسفانه اکثر اعمال جراحی پلاستیک بالا بردن ابرو (لیفت ابرو) اعم از روشهای باز یا به کمک دستگاه (آندوسکوپیک) نتایج موقتی دارند و بخصوص در افراد جوانتر طول مدت ماندگاری آنها غیر قابل پیش بینی است .لذا با توجه به آنکه بوتاکس در بسیاری از این بیماران می تواند تا حدی گوشه ابروها را بالا برده و باعث بهبود وضعیت شود و از آنجا که بوتاکس فوائد جنبی متعدد دیگر هم دارد به بیمار توصیه می شود ابتدا از تزریق بوتاکس استفاده کرده و در صورتیکه پس از بالا رفتن ابروها باز هم مقداری پوست اضافه پشت پلک داشت اقدام به عمل جراحی پلک فوقانی کند که این جراحی بسیار ساده تر، تحت بیحسی موضعی و با تنیجه ای طبیعی تر انجام می شود. پس از عمل هم تزریق بوتوکس را مرتبا جهت حفظ موقعیت ابرو انجام دهد.

دسته دیگر از بیمارانی که با شکایت پوست اضافه پشت پلک برای جراحی پلاستیک مراجعه می کنند افرادی هستند که در واقع دچار تحلیل شدید چربی اطراف چشمها شده اند . در این بیماران پوست اضافه پشت پلک ناشی از تحلیل چربی زیر ابروها و اطراف چشم است که سبب پایین افتادن ابروها و گود رفتن اطراف چشم شده است. در این افراد درمان شامل تزریق چربی و بوتوکس به اطراف چشم برای تصحیح محل ابرو و جایگزین کردن چربی از دست رفته است. سپس در صورتیکه بیمار باز هم مقداری پوست اضافه داشت ، با یک جراحی ساده و کوتاه مدت تحت بیحسی موضعی می توان نمای کاملا طبیعی و منظره اولیه و جوانسازی شده را به چشمها برگرداند.

باید توجه داشت که در روشهای قدیمی تر عمل جراحی پلاستیک پلک فوقانی به طور کلاسیک پوست و چربی پشت پلک برداشته می شد که از شکایات شایع بیماران گود رفتن اطراف چشم ، ایجاد نمای خسته و خواب آلوده بود که توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد ، روند جراحی مدرن پلکها درست معکوس شده است ، یعنی به جای برداشتن تهاجمی پوست و چربی در روش مدرن تمایل به جایگزین کردن چربی در نواحی مورد نیاز با کم کردن چربی در بعضی نقاط خاص ، بالا بردن ابروها و برداشتن حداقل پوست وجود دارد .

عمل جراحی پلاستیک بلفاروپلاستی تحت بیحسی موضعی، بدون درد و در مدت زمان کوتاه (حدودا 45-30 دقیقه) انجام می شود.می توان از لیزر برای برداشتن پوست پلک ضمن جراحی استفاده کرد.بیمار فاقد پانسمان چشمی است و علاوه بر بخیه های معمولی می توان از چسب مایع جهت چسباندن لبه های زخم استفاده کرد. کبودی و قرمزی اطراف چشمها پس از 10-7 روز از بین میرود و بیمار می تواند پس از چند روز فعالیت عادی روزمره را شروع کند.

به عنوان نتیجه گیری کلی آنکه عمل جراحی پلاستیک زیبایی پلک فوقانی امروزه دچار تغییری کلی شده است.با در نظر گرفتن مسائل مختلف هر بیمار و اضافه شدن روشهایی مثل تزریق بوتوکس و چربی به روشی ساده و کم عارضه ،با نتایجی طبیعی و فوق العاده در آمده است.

جراحی پلاستیک دور چشم جراحی پلاستیک قبل و بعد عمل جراحی پلاستیک عکس شماره 3 جراحی پلاستیک عکس شماره4  

درمان خطوط و چین و چروک اطراف دهان و چشم ها

10 Jan 2018

خط خنده و خط اندوه (ۥحزن) چگونه درمان می شود؟

یکی از نقاطی که در صورت جزو شکایات شایع مراجعین مراکز زیبایی می باشد ، خط خنده ( چین نازولابیال Nasolabial fold (و خط حزن (اندوه) یا خط ماریونت Marionet line) است.
از عوامل موثر در عمیق شدن خط نازولابیال ( خنده) و خط ماریونت ژنتیک، کاهش وزن شدید و سریع، عادت به حرکات زیاد صورت موقع حرف زدن و خشکی پوست را می توان نام برد.

برای درمان خط خنده و اندوه توجه به چند نکته مهم است:
1- آیا علت ایجاد خط خنده و اندوه، تحلیل پوست یا بافت چربی زیر پوست است یا هر دو؟
باید توجه داشت که تنها راه معمول درمان تحلیل خود پوست استفاده از ژلهای قابل جذب یعنی هیالورونیک اسید ( که بهترین مارک آن جوویدرمJuvederm می باشد)است.در حالیکه برای تحلیل بافت چربی زیر پوست می توان از تزریق هیالورونیک اسید ، چربی و ژلهای غیر قابل جذب استفاده کرد.ژلهای غیر قابل جذب که به علت عوارضی مثل جابجایی و ایجاد گلوله های زیر پوستی بتدریج از رواج افتاده اند ، بنابراین رقابت در انتخاب پرکننده زیر پوستی عمدتا مابین تزریق چربی و تزریق ژل قابل جذب میباشد. اگر هم پوست و هم چربی تحلیل رفته باشند، منطقی تر است که از تزریق جوویدرم استفاده کنیم.اما اگر تنها بافت چربی زیر پوست تحلیل رفته باشد ، دو نکته که در ذیل توضیح داده می شود تعیین کننده است.

2-آیا خط خنده همراه با تحلیل گونه و گود شدن دور چشمها است یا بدون آنها؟
اگر بیمار همزمان با تحلیل چربی در ناحیه خط خنده و اندوه دچار تحلیل گونه ها و دور چشم باشد، بهتر است از تزریق چربی استفاده کند ، اما اگر فقط مشکل بیمار در ناحیه خط خنده است استفاده از تزریق ژل جوویدرم آسانتر و منطقی تر است.

3-شرایط بیمار از جهت تحمل دوران نقاهت و کبودی یا تورم محل چگونه است و اگر قرار است برای مناسبتی آماده شود ، آیا این مناسبت در فاصله کمتر از دو هفته قرار است رخ دهدیا بیشتر از دو هفته؟ 
بدین صورت که اگر بیمار آمادگی تحمل کبودی یا ورم را برای مدت بیش از 10-7 روز ندارد بهتر است از تزریق ژل استفاده کند ، اما اگر کبودی یا تورم برای مدت 2-3 هفته مسئله ای نباشد از تزریق چربی استفاده می کند. همچنین اگر مراسمی در فاصله کوتاهتر از 2 هفته دارید از جوویدرم استفاده کنید و اگر 3-4 هفته تا زمان یک مناسبت وقت دارید ، می توانید از تزریق چربی استفاده کنید.

برای درمان خط خنده و اندوه توجه به چند نکته مهم است:
1) برای پر کردن حجم های زیاد مثلا پر کردن گونه ها اکنون استفاده از جوویدرم یا سایر ژلهای قابل جذب ، منطقی نیست ، چون هم هزینه گزافی دارد و هم ماندگاری 12-9 ماه این ژلها صرف چنین هزینه ای را منطقی جلوه نمی دهد.
2)اگر بیماری هم تحلیل چربی وسیع صورت مثلا دور چشمها ، گونه و هم خط خنده دارد و در ناحیه خط خنده تحلیل پوست هم علاوه بر چربی زیر پوستی دارد ، بنابراین هم باید تزریق چربی وسیع انجام دهد و هم در قسمت سطحی خط خنده از تزریق جوویدرم استفاده کند که می تواند اول جوویدرم بزند و بعد از مدتی تزریق چربی کند یا برعکس اول تزریق چربی کند و بعد ژوویدرم بزند.
3)مدت ماندگاری جوویدرم در خط خنده 12-9 ماه و ماندگاری چربی پس از 3-1 بار تزریق چند سال است . اما همانطور که ذکر شد در قسمت سطحی پوست فقط می توان از جوویدرم استفاده کرد و در زیر پوست می توان از چربی یا جوویدرم استفاده کرد.
4) هیچگاه تمایل به پر کردن خط خنده به بیش از 70% عمق آن وجود ندارد ، زیرا باعث غیر طبیعی شدن چهره بیمار می شود.
5)خط اندوه را معمولا بیش از 50-40% نمی توان بهبود بخشید و اصرار به تصحیح بیش از این مقدار می تواند منجر به ایجاد گلوله در محل این خطها شود.
6)باید توجه داشت که جوویدرم در حال حاضر شناخته شده ترین ژل مورد تایید سازمان دارویی امریکا FDA است.و علت آنکه رقبای خود را از میدان خارج کرده است ، نادر بودن عوارض و تحسین برانگیز بودن نتایج است به قسمی که احتمال گلوله شدن یا حتی آلرژی به صورت قرمزی در صورت تزریق صحیح آن بسیار نادر است 

زیبایی اطراف دهان

10 Jan 2018

مراجعه جهت بزرگ تر کردن لبها و جوانسازی ناحیه اطراف دهان از علل شایع مراجعات زیبایی است. با توجه به آنکه لب ها در مرکز صورت قرار گرفته اند و کانون توجه می باشند ، حساسیت زیاد و منطقی راجع به شکل و اندازه آنها و تغییراتی که در ناحیه اطراف دهان اتفاق می افتد وجود دارد .
به طور کلی مراجعان جهت زیبایی لب و اطراف دهان را می توان به دو دسته تقسیم کرد:
1. افرادی که جهت بزرگ تر کردن لب خود که به طور ژنتیکی کوچک است ، مراجعه می کنند که این افراد معمولا جوان بوده و مشکل عمده ای از جهت چین و چروک در اطراف دهان ندارند.
2. افرادیکه با گذر زمان دچار سه تغییر می شوند .a ) نازک شدن تدریجی لب و ایجاد چین هایی روی خود لب ،b ) تحلیل پوست و بافت چربی دور لب و ایجاد چین های عمودی دور لب و بلند شدن فاصله لب تا بینی ،c ) پایین افتادن گوشه لبها و ایجاد و عمیق شدن خط اندوه (خط حزن یا ماریونت ) می شوند.
• در گروه اول که جهت بزرگتر کردن لب صرفا با انگیزه زیبایی مراجعه می کنند ، تنها راه حل منطقی استفاده از ژلها یا فیلرها ی قابل جذب یعنی ترکیبات اسید هیالورونیک و در راس آنها جوویدرم juvederm است، زیرا استفاده از چربی در مورد لبها هر چند که کاری کلاسیک است ، اما به خاطر غیر قابل پیش بینی بودن ماندگاری آن در این نقطه رواج چندانی ندارد و استفاده از ژلهای غیر قابل جذب و طولانی اثر (مثل آرتکل،آفرودیت، رادیس و...)هم در این ناحیه دو عارضه عمده را باعث می شود. یکی ایجاد گلوله های سطحی که دیده یا لمس می شوند و دوم جابجایی ژلهای غیر قابل جذب به داخل یا خارج لب ، لذا تنها استفاده از فیلرهای قابل جذب و معمولا هم جوویدرم توصیه می شود اما تذکر چند نکته مهم است:
1. باید توجه داشت که ساختمان آناتومیک لبها یعنی شکل رفرم پوست ، مخاط ، عضله ،بافت نرم مابین افراد مختلف کاملا متفاوت است ، لذا معمولا قابل پیش بینی نیست که یک لب دقیقا پس از پر شدن به چه شکل در می آید؟ آیا بیشتر برجستگی پیدا می کند یا پهن تر می شود؟آیا عدم تقارن های ضعیف موجود در آن ( که این عدم تقارن ها در همه افراد وجود دارند) قابل بهبود است یا خیر؟ و بسیاری از اگرهای دیگر . لذا همیشه به بیماران توصیه می کنم که حتما تزریق لب جهت بزرگسازی را نزد افراد مجرب انجام دهند تا از ایجاد عوارض مختلف تزریق مثل لب سوسیسی شکل ، لب منقاری شکل ، لب اردکی شکل و بسیاری اشکال غیر متعارف دیگر لب جلوگیری شود.
2. حتما از تزریق ژل های طولانی اثر (یعنی ترکیبات غیر جوویدرم ) به داخل لب خودداری کنید، زیرا احتمال عوارض در طولانی مدت بسیار بالاست (لطفا به مطلب فیلرها در سایت www.rambodsamimi.com )مراجعه فرمایید.
3. بدانید که طول مدت ماندگاری متوسط جوویدرم ( که از نظر غلظت مولکولهای بزرگ در میان ترکیبات هیالورونیک اسید بی رقیب است ) حدود 12-9 ماه است. یعنی ظرف این مدت بتدریج جذب بدن می شود چون یک ماده طبیعی بدن است و پس از آن باید مجددا تزریق شود ، هر چند در بسیاری از بیماران اثر بزرگسازی آن تا مدت طولانی تر ممکن است قابل مشاهده باشد.
4. شاید در هیچ جا به اندازه لب تجسم فضایی پزشک در نتیجه نهایی موثر نباشد،اینکه کدام قسمت لب بیشتر پر شود (قسمت مرکزی یا طرفی )، آیا گوشه لب هم پر شود یا خیر ؟ آیا برجستگی لب بیشتر شود یا خیر؟آیا عرض دهان بیشتر شود یا خیر؟ و بسیاری آیاهای دیگر . بنابراین راجع به فرم دلخواه لب خود فکر کنید و ضمن مشاوره به طور دقیق سوالات خود را بیان کنید.
• دسته دوم بیماران افرادی هستند که با گذشت زمان دچار نازکی لب ، ایجاد چین های دور دهان و روی لب ، بلند شدن فاصله لب تا بینی ، افتادگی گوشه دهان و عمیق شدن خط اندوه (ماریونت ) می شود. درمان در این افراد بسته به شدت این تغییرات دارد و شامل تزریق جوویدرم به حاشیه و خود لب برای مشخص کردن مجدد حدود آن و نزدیک کردن لب به اندازه سابقش ، تزریق جوویدرم به همراه لیزرهای غیر زخمی کننده و در بعضی موارد بوتاکس برای کاهش و بهبود خطوط عمودی در لب و کاهش فاصله لب تا بینی ، تزریق جوویدرم و بوتاکس به چانه و عضله پایین آورنده گوشه لب برای بالا بردن گوشه دهان و تزریق جوویدرم به خط اندوه برای کم کردن این خط می باشد.( برای دیدن عکس های بیماران مختلف به سایت www.rambodsamimi.com مراجعه کنید.)
عمل تزریق لبها معمولا تحت بیحسی موضعی کامل انجام می شود و هیچگونه دردی ندارد . جهت کاهش تورم محل تمهیداتی اندیشیده می شود که متناسب با وقت در نظر گرفته شما برای دوران نقاهت خواهد بود.
باید توجه داشت که احتمال عوارض در جوویدرم ، لیزرهای غیر زخمی کننده و مصرف دقیق بوتاکس بسیار پایین است.

لیفت سینه ,جراحی زیبایی و پروتز سینه : کوچ یا بزرگ کردن و رفع افتادگی سینه ها

10 Jan 2018

بزرگ كردن سينه - پروتز سینه

عمل پروتز سينه به منظور سفت كردن و بزرگ كردن سينه انجام مي‌گردد  سينه معمولاً به دنبال بارداري و شيردهي دچار افتادگي وكاهش حجم مي‌گردد  گاهي اوقات سينه بيماران به صورت طبيعي كوچك بوده كه توسط گذاشتن پروتز قابل اصلاح مي باشد.

مدت زمان اين عمل پروتز سینه حدود 1 ساعت يا بيشتر مي‌باشد مدت استراحت حدود 1 هفته مي‌باشد وفرد مي‌تواند بعد ازحدود 6 هفته فعاليت سنگين خود راآغاز كند.

شايع ترين روش‌هاي كارگذاري پروتز از طريق برش دورهاله سينه و يا برش در ناحيه جين زير سينه مي باشد.

در اين عمل نيازبه بستري بودن بيمار در كلينيك نبوده و نتيجه عمل دائمي است به جزء درموارد نادري كه كپسول دور پروتز سفت گردد كه ممكن است نيازبه تعويض پروتز باشد.

كوچك كردن سينه - ماموپلاستي

در بعضي از بيماران وجود سينه‌هاي بزرگ مي‌تواند  منجر به دردهاي اسكلتي بويژه درناحيه گردن ودست‌هاگردد كه انجام عمل ماموپلاستي در اين افراد جنبه درماني دارد. همچنين وجود سينه‌هاي بزرگ گاهي اوقات از تناسب اندام افراد مي كاهد دراين گونه موارد از عمل ماموپلاستي جهت كاهش حجم سينه استفاده مي گردد در اين عمل کوچک کردن سینه با خارج كردن بافت‌هاي چربي وغددي سينه وكاهش حجم پوست سينه ها كوچكتر، سبك تر و سفت تر مي‌گردد.

مدت زمان عمل بين 3 تا 4 ساعت مي‌باشد وزير بيهوشي عمومي انجام مي‌پذيرد و نياز به يكشب بستري دارد.

در 3 تا 4 هفته بعد ازعمل بيمار بايستي از بلند كردن چيزهاي سنگين خودداري كند اما برگشت به فعاليت‌هاي عادي پس از 2 هفته امكان پذير مي باشد.

لیف سينه

ليفت و رفع افتادگی سينه به منظور بالا كشيدن سينه هاي آويزان وفرم دادن آن با برداشتن پوست اضافي و تغيير موقعيت نوك سينه و بافت پستاني امكان پذير مي‌باشد در مواردي كه سينه بيمار كوچك و يا ميزان بافت پستاني كم شده باشد مي‌توان با استفاده از پروتز سينه ضمن عمل ليفت اندازه و استحكام سينه را افزايش داد اين عمل تحت بيهوشي عمومي صورت مي‌گيرد ومدت زمان عمل 2 تا 3 ساعت مي باشد پس ازعمل حداقل يك هفته بيمار بايستي استراحت داشته باشد و فعاليت‌هاي شديد را مي‌توان پس از يك ماه آغاز كند.

افزایش زیبایی و صاف کردن چین و چروک صورت با تزریق ژل

10 Jan 2018

تزریق ژل

فيلرها(پركننده ها) ي پوستي (dermal fillers ) شامل ژل های تزریقی و چربی می باشند. این ها موادي هستند كه در داخل پوست تزريق شده و موجب افزايش حجم و بنابراين صاف كردن چين و چروكها،برجسته كردن لبها، و كاهش عمق فرورفتگيهاي صورت مي شوند.در بعضي موارد اثر آنها شبيه ليفت صورت است ولي بدون جراحي و با هزينه كمتر.البته اين درمانها دائمي نيستند و نيازمند تكرار مي باشند. بعضي فيلرها همراه با درمانهاي جوانسازي ديگر صورت مثل تزريق بوتاكس استفاده مي شوند. جراح شما با ارزيابي نيازهاي شما يك يا چند درمان مورد نياز شما را توصيه خواهد كرد.

فيلرهاي موقتي (Temporary ):

- چربي انساني ( Autologous fat )

تزريق چربي شامل برداشتن چربي خود شخص از شكم يا ران و تزريق به نواحي خاصي از صورت است كه چربي آنها كاهش يافته است. فقط مقادير كوچكي از چربي برداشته مي شوند بنابراين اين عمل را نبايد با ليپوساكشن اشتباه كرد.

چون چربي از بدن خود شما حاصل مي شود بنابراين ريسك واكنش حساسيتي يا دفع پيوند توسط بدن شما وجود ندارد. بايد توجه داشته باشيد كه تمام سلولهاي زنده چربي بعد از پيوند به محل جديد زنده نمي مانند و بايد انتظار جذب درصد نسبتاً بالايي از چربي تزريق شده را داشته باشيد. به اين دليل پزشك شما احتمالاًدر ناحيه مورد درمان بيش از حد لازم تزريق خواهد كرد.چربي برداشته شده رامي توان براي رتوش ذخيره نمود.

- اسيد هيالورونيك ( Hyaluronic Acid )

هيالورونيك اسيد يك ماده طبيعي است كه در بدن شما يافت مي شود. مقاديربالايي از آن در بافت همبندي نرم و در مايع چشم وجود دارد. اين ماده در بعضي غضروفها و مايع مفاصل و در بافت پوست هم وجود دارد. يكي از كاربردهاي اين ژل تزريق به داخل مفصل افراد دچارآرتريت است تا باعث كاهش درد مفاصل آنها شود. وقتي اين ژل در صورت تزريق مي شود مثل يك بالش پرشده عمل كرده و ساختمانهاي صورت را كه ممكن است به علت روند طبيعي پير شدن دچار كاهش حجم ياشلي شده باشند ، ساپورت مي كند. اين ژل همچنين آب را به سطح پوست مي آورد تا آنرا با طراوت و قابل انعطاف نشان دهد.

اسيد هيالورونيك از منشا حيواني تهيه نمي شود و سنتتيك مي باشد. از نامهاي تجاري معتبر آن مي توان از Juviderm ، Esthelis ، Restylane و Perlane نام برد.

جراحی و عمل لیزر لیپولیز

10 Jan 2018

ليزر ليپوليز

ليزر ليپوليز به دليل تابش ليزر وتحريك كلاژن سازي وجمع شدن كلاژن موجب سفت شدن پوست مي‌گردد در اين روش تورم و يا كبودي بسيار كمتر از روش ليپوساكشن مي‌باشد اين روش به تایيد FDA(سازمان دارووغذاي آمريكا) رسيده است.

ليزر ليپوليز تحت بي حسي موضعي صورت مي‌گيرد ونياز به بستري شدن نداشته و بيمار پس از انجام ليزر لیپولیز مي‌توانداز كلينیك ترخيص گردد.(2 تا 3 ساعت پس از انجام ليزر ليپوليز)

دراين روش ازليزر Diode پالسي با استفاده از كانون به قطر mm2--1 كه به زير پوست هدايت مي شود صورت مي‌گيرد لذا ريسك گذاشتن اسكار به حداقل ميرسد. تابش ليزر منجر به پاره شدن سلول‌هاي چربي و آزاد شدن چربي درون سلول مي‌شود كه اين چربي ازاد شده يا توسط بدن متابوليزه شده و از بين مي‌رود و يا مي‌توان توسط ساكشن كم فشار هنگامي كه ميزان چربي زياد باشد خارج نمود.

از ليزر ليپوليز براي ازبين بردن چاقي موضعي در نواحي بازوها، پهلوها ، شكم، پشت، ران‌ها وغبغب مي‌توان استفاده نمود. بدليل تحريك كلاژن سازي پوست خود را جمع كرده و سفت مي‌شود كه اين يكي از مزاياي مهم ليزر ليپوليز نسبت به ليپوساكشن معمولي است.

با توجه به اينكه بزرگسالان سلولهاي چربي جديد توليد نمي‌كنند و چاقي در اثر بزرگ شدن حجم سلول‌هاي چربي اتفاق مي‌افتد بنابراين با انهدام سلول‌هاي چربي اثر ليزر ليپوليز ماندگار و دائمي است و اگر فردي مجدداً اضافه وزن پيدا كند اين چربي‌ها اغلب در نواحي ای كه ليزر نشده اند تجمع ميا بد.

ميزان استراحت در منزل نسبت به ليپوساكشن بسيار كمتر است، استراحت 3 روزه در منزل پس از ليزر ليپوليز توصيه ميگردد. فعاليت ورزشي حداقل به مدت يك هفته نبايستي صورت گيرد.

بستن گن به مدت 3 تا 4 هفته پس ازليزر توصيه مي‌گردد.

 

 

کاشت مو درمان ریزش ارٍثی مو

16 Feb 2018

راه های درمان ریزش موهای ارثی

مشاوره پزشکی به گزارش تهران دکتر  ریزش مو یک فرآیند مداوم نیست و فراز و نشیب دارد. در یک دوره موهای فرد می ریزند و در دوره ای دیگر ریزش مو متوقف می شود. در درمان ریزش مو، پیداکردن علت آن بسیار مهم است. امروزه در داروخانه ها تونیک های مختلف تقویت مو وجود دارد که ممکن است در درمان ریزش مو موثر باشند. اما مسئله این است که تا علت مشاوره پزشکیریزش مو مشخص نباشد، استفاده از این مواد شاید خیلی کمک کننده نباشد. اگر کسی کم خونی و یا اینکه مشکل تیروئید داشته باشد و دچار ریزش مو باشد، باید بر اساس مشکلی دارد به درمان ریزش مو پرداخت.

مشاوره پزشکیدکتر امیر هوشنگ احسانی، متخصص بیماری های پوست و مو، در برنامه «فراسو» گروه سلامت جسم و پیشگیری، با بیان این که ۳۰ درصد و حتی تا ۵۰ درصد از مراجعات بیماران پوستی، مشکلات مو و خصوصاً مشاوره پزشکی ریزش مو است، گفت: برای جوان ترها شاید مو خیلی مهم باشد و زمانی که علائم اولیه کم شدن مو اتفاق می افتد، به متخصصان پوست و مو مراجعه می کنند. به طور طبیعی مو در فرآیند رویش و ریزش قرار دارد. درصد کمی از موها در فاز رویش و درصد کمی هم در فاز ریزش قرار دارند و در طول روز به طور متوسط ۷۰ تا ۱۲۰ مو ریزش دارند که طبیعی تلقی می شود. در این مورد در واقع موها با مشاوره پزشکی ریشه از پوست سر جدا نمی شوند و فقط تنه مو می ریزد.

مشاوره پزشکی و راه های درمان ریزش موهای ارثی

وی با بیان این که شمارش ریزش مو خیلی سخت است، بنابراین باید به دنبال تغییر الگوی ریزش مو بود، افزود: مثلاً فرد می گوید در گذشته صبح که از خواب بیدار می شد، تعداد موهای ریخته شده بر روی بالشش خیلی کمتر بود و الان زیاد شده است.

در ریزش موی ارثی و تحت تاثیر ژنتیک، موهای افراد شاید در ۱۸ سالگی و شاید در ۳۰ سالگی در فاز ریزش قرار می گیرند. این موضوع بستگی به زمان مشاوره پزشکی فعالیت ژن دارد که در افراد مختلف، متفاوت است و هنوز جواب برای آن وجود ندارد.

کاشت مو

در رشته پوست و کاشت مو ابزارهای تشخیصی کیفی و کمی وجود دارد که به متخصص کمک می کند تا مقدار ریزش مو را بررسی کند. اگر فردی دو تا سه روز حمام نرفته باشد و در چند ساعت اخیر موهایش را شانه نکرده باشد، اگر از جاهای مختلف سر تعدادی مو را به صورت آرام بکشیم، اگر تعداد قابل ملاحظه ای مو جدا شود نشان دهنده این است که درصد مشاوره پزشکی موهای در فاز ریزش، زیاد و غیرطبیعی است. همجنین می توان با فشار بیشتری تعدادی از موهای سر را کند و با کمک پاتوبیولوژی درصد موهای در فاز رشد و موهای در فاز ریزش را بررسی کرد. اگر در زیر میکروسکوپ درصد موهای در فاز ریزش از ۱۰% تا ۱۵% بیشتر باشد، ممکن است فرد دچار روند فعال ریزش مو باشد.
احسانی با بیان این که مهم ترین علت ریزش مو، ریزش موی ارثی و ژنتیکی و هورمونی است و به خصوص ژنتیک یک فاکتور بسیار مهم در ریزش مو است و احتمالاً باعث ریزش موهای جلو و کف سر می شود، ادامه داد: موهای پشت سر گیرنده برای هورمون های مردانه ندارد، برای همین در کاشت مو، از موهای این قسمت استفاده می شود. در ریزش موی ارثی و تحت تاثیر ژنتیک، مشاوره پزشکی موهای افراد شاید در ۱۸ سالگی و شاید در ۳۰ سالگی در فاز ریزش قرار می گیرند. این موضوع بستگی به زمان فعالیت ژن دارد که در افراد مختلف، متفاوت است و هنوز جواب برای آن وجود ندارد.
متخصص بیماری های پوست و مو با بیان این که در حول و حوش سن یائسگی، ریزش مو ممکن است در خانم ها اتفاق بیفتد، گفت: چون بالانس هورمونی به هم می خورد و درصد هورمون های زنانگی کم و غلبه به نفع هورمون های مردانگی پیش می رود. در بعضی خانم ها این موضوع اتفاق می افتد و در بعضی دیگر این مشاوره پزشکی طور نیست که در اینجا در کنار عوامل دیگر بحث ژنتیک هم می تواند مطرح شود. داروهایی هست که در این مقطع می تواند اثر هورمون مردانه را کم کند.
وی ادامه داد: یکی از علت های مهم ریزش مو در خانم ها (حتی در سنین پایین تر) ریزش مو با الگوی مردانه است. در ریزش موی خانم ها، ابتدا مسائل هورمونی و تخمدان ها و وجود کیست های مشاوره پزشکی تخمدان ها بررسی می شود و اگر این موارد نرمال بودند، این ریزش مو؛ در دسته بندی ریزش با الگوی مردانه قرار می گیرد.
احسانی با بیان این که شوره سر می تواند نرمال باشد یا یک بیماری باشد، بیان کرد: اگر شوره سر همراه با خارش و التهاب و قرمزی باشد، ممکن است همراه با یک بیماری به اسم درماتیت سبورئیک باشد که نیاز به درمان های خاصی دارد. هنوز علت ریزش موی سکه ای که ۱ تا ۲ درصد جامعه به آن مبتلا می شوند مشخص نیست. برخلاف باورها، استرس باعث ایجاد ریزش موی مشاوره پزشکی سکه ای نمی شود، اما آن را تشدید می کند. سن شایع این نوع ریزش مو بین ۲۰ تا ۴۰ سالگی است و معمولاً خودبخود درمان می شود. اما در مواردی هم این ریزش مو به سمت کلی شدن پیش می رود و حتی گاهی موهای کل بدن را از بین می برد.

 در ریزش موی خانم ها، ابتدا مسائل هورمونی و تخمدان ها و وجود کیست های تخمدان ها بررسی می شود و اگر این موارد نرمال بودند، این ریزش مو؛ در دسته بندی ریزش با الگوی مردانه قرار می گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: محلول ماینوکسیدیل در ابتدا به صورت آمپول های تزریقی بود و چون رگ را گشاد می کند و باعث کم شدن فشار خون می شود. جهت تنظیم فشار خون استفاده می شد؛ اما مشاهده شد کسانی که از این دارو استفاده می کردند دچار پر مویی می شدند. این دارو امروزه دیگر جهت تنظیم فشار خون استفاده نمی شود؛ مشاوره پزشکی اما از محلول آن در جهت درمان ریزش مو استفاده می کنند. متأسفانه موهایی که وابسته به ماینوکسیدیل هستند، با قطع استفاده آن دچار ریزش می شوند. بنابراین باید این محلول را به صورت طولانی مدت استفاده کرد.
این متخصص بیماری های پوست و مو در پایان با بیان این که اگر ریزش مو به مدت طولانی اتفاق بیفتد، حتماً باید بررسی در مورد مقدار آهن، کم خونی ها، کم کاری و پرکاری تیروئید، مصرف داروهای مختلف و داروهای نیروزا در بدنسازی و همچنین مشاوره پزشکی بیماری هایی که فرد به آنها مبتلا است، انجام شود، اظهارکرد: در ریزش موهای ارثی، حتی با تشخیص این مورد، تنها تا ۶۰ ال ۷۰ درصد موارد قابل درمان هستند.

جراحی و عمل بینی

 • چگونه اشتهایمان را کنترل کنیم؟
 • ویژگیهای صبحانه سالم برای جلوگیری از چاق شدن
 • زیبایی و ایمپلنت های دندان طلا:::
 • جراحی زیبایی ابرو - لیفت و کشیدن ابرو
 • عمل جراحی برای کوچک کردن سایز سینه ها - ماموپلاستی
 • اعمال جراحی بزرگ کردن سایز سینه ها و باسن
 • جراحی پلاستیک و زیبایی شکم - آبدومینوپلاستی

مشاوره و توصیه هایی جهت عمل جراحی زیبایی شکم

16 Feb 2018

جراحی زیبایی شکم

مشاوره پزشکی به گزارش تهران دکتر عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران گفت: انجام جراحی زیبایی شکم برای بیماران عوارض مخرب و در اغلب موارد جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

دکتر نجات حسینی درگفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه بسیاری از بانوان و حتی مردان که چربی اضافی شکم دارند بهترین راهکار رهایی از این معضل را جراحی زیبایی شکم می دانند مشاوره پزشکی،افزود: تحقیقات انجام شده بیانگر آن است که جراحی زیبایی شکم و انجام مستمر این کار سلامت فرد را با خطر جدی مواجه می کند.

وی یادآورشد: بسیاری از مبتلایان به چاقی به جای استفاده از رژیم های مناسب غذایی و انجام فعالیت های ورزشی به این نوع راهکار متوسل می شوند.مشاوره پزشکی

حسینی تصریح کرد: عواملی مانند ژنتیک و محیط بر چاقی افراد تاثیر گذار است و معمولا این روند با الگوی غذایی نامناسب از قبیل پرخوری های زیاد زمینه بیشتر این معضل به ویژه چاقی در مشاوره پزشکی ناحیه شکم را به دنبال دارد.

tehran dr.ir 22 مشاوره پزشکی و عوارض جبران ناپذیرجراحی زیبایی شکم

مشاوره پزشکی و عوارض جبران ناپذیرجراحی زیبایی شکم

وی اظهار کرد: هم اکنون سه نوع عمل جراحی پلاستیک شکم ابدومینوپلاستی (تامی تاک)، لیپوساکشن (خارج کردن چربی زیر پوستی) و یا ترکیب این دو روش استفاده می شود مشاوره پزشکی که اگرچه به ظاهر موفقیت آمیز بوده و موجبات رضایت فرد را فراهم کند اما عوارضی را به دنبال دارد.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک مرکز آموزشی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی زنجان، عفونت، تجمع مایع، از دست دادن پوست، درد و تورم پاها را از جمله عوارض جراحی زیبایی شکم بیان کرد و گفت: بسیاری از متقاضیانی که برای انجام این نوع عمل مراجعه می کنند در مورد عواقب و عوارض های آن مشاوره پزشکی بی اطلاع هستند.

وی خاطرنشان کرد: ورزش و انجام فعالیت های ورزشی بهترین راهکار برای کاهش وزن و رفع معضل چاقی است که باید بیش از روش های دیگر لاغری از جمله اعمال جراحی مورد توجه قرار گیرد.

]چند نکته کلیدی برای جراحی زیبایی بینی

16 Feb 2018

جراحی زیبایی بینی

 مشاوره پزشکی به گزارش تهران دکتر دکتر ایرج فاضل در گفت‌وگو باایسنا ، با اشاره به پیشرفت‌های علم جراحی در کشور گفت: پیشرفت‌های علم جراحی در کشور ما به حدی رسیده است که  مشاوره پزشکیامروز هیچ بیماری برای جراحی به خارج از کشور مراجعه نمی‌کند.

 مشاوره پزشکیوی با بیان اینکه در سال ۱۳۷۳ انجمن جامعه جراحان ایران شکل گرفت، گفت: ۳ هزار و ۵۰۰ نفر عضو جامعه جراحان ایران هستند. گسترش علم و دانش یکی از اهداف مهم جامعه جراحان ایران است که با برگزاری کنگره‌ها، این هدف تا حدودی تحقق می‌یابد اما نباید وظایف اجتماعی به فراموشی سپرده شود. مشاوره پزشکی

 

tehran dr.ir 23 مشاوره پزشکی و نکاتی در مورد جراحی زیبایی بینی

مشاوره پزشکی و جراحی زیبایی بینی

 مشاوره پزشکی فاضل با بیان اینکه ایران رتبه اول جراحی زیبایی بینی در جهان را داراست، گفت: پس از مرگ‌ مغزی اعضایی چون قلب، کبد و کلیه‌ها هنوز فعال هستند. به همین دلیل امکان پیوند اعضای این فرد به افراد نیازمند وجود دارد و پیشرفت پزشکی ایران این امکان را فراهم کرده است که در بیشتر اعمال جراحی، اعضای قابل پیوند  مشاوره پزشکی را در کشور انجام دهیم.

وی پیوند اعضا در کشور را رو به رشد دانست و گفت: پیوند اعضا بهترین راه نجات بیماران نیازمند عضو است. تعداد زیادی بیمار کبدی در انتظار پیوند هستند اما بدلیل کمبود عضو پیوند نمی‌شوند.

پاسخ به چند سوال در مورد کاشت مو

6 Feb 2018

کاشت مو

کاشت مو به روش fut چیست ؟  کاشت مو به روش fut چیست ؟ روش fut نوع برداشت مو از پشت سر را بیان می کند گر

...
Read More Read More

کاشت مو به روش آیا FUT بهتر است یا FIT ؟ 


مسلما روش fut روش کاملتر و بهتری می باشد اما بر اساس شرایط خاص ممکن است روش fit مناسبتر تشخیص داده شود.
1- کاشت
...

کدام بیمار کاندید مناسب FUT می باشد؟ 


روش اصلی کاشت مو روش fut می باشد و هر مراجعی که کاندید کاشت مو باشد در صورتی که منعی برای fut نداشته باشد در درجه اولfut
...
Read More Read More

درباره اسکار (رد بخیه) در روش FUT : 


در روشfut باریکه ای از پوست و مو به عرض حدود 2 سانتیمتر از پشت سر بیمار
...
Read More Read More

سئوالات متداول کاشت مو به روش FUT 


1.آیا دردFUT بیشتر از FITمی باشد :
در حین عمل درد FITو FUT برابر است و بیمار فقط درد آمپول
...
Read More Read More

من از عمل جراحی می ترسم ! 


در کل بدانید کاشت موی طبیعی سر یک عمل جراحی می باشد و روش های fitوfut تفاوت چندانی ندارند و روش fit گر چه سبک تر
...
Read More 

رفع چین و چروک و علائم پیری با عمل زیبایی میکرودرم ابرژن

6 Feb 2018

میکرودرم ابرژن

کلینیک زیبایی ولاغری گروه پزشکان رزمیکرودرم ابرژن : در این روش در عرض مدت 10 تا 15 دقیقه و بدون هیچ گونه درد و ناراحتی لایه های سطحی و مرده پوست برداشته می شود و با تحریک فیبرو پلاستها و کلاژن سازی پوست جوانتر و شاداب تر می گردد . درمان با جلسات متناوب می تواند جای زخم های قدیمی ، جای جوش ، و چروکهای ظریف و سطحی را برطرف کند . عمل میکرودرم ابرژن در کلینیک رز تنها توسط متخصصان پوست انجام می شود.

ميکرودرم ابرژن ( ابريشن ) چيست؟

ميکرودرم ابريشن يک روش غير تهاجمي جهت لايه برداري پوست است. با اين روش لايه هاي فوقاني پوست توسط کريستالهاي اکسيد آلمينيوم برداشته ميشوند

اين روش ساده و سريع ميتواند براي درمان علايم اوليه ناشي از پيري پوست بکار برده شود. براي انجام اين روش آمادگي قبلي خاصي نياز نميباشد و ضمن انجام ، درد و ناراحتي نداشته و بعد از اتمام عمل نياز به استراحت نداشته و شخص ميتواند به سر کار خود مراجعه کند.

 ميکرو درم ابرژن را ميتوان علاوه بر صورت براي اصلاح ضايعات گردن بازوها و پشت دستها و نيز براي کساني که پوستي تيره دارند و لايه برداري شيميايي نميتوانند انجام دهند بکار برد.

با این دستگاه حساس و پیشرفته جریانی از کریستالهای ظریف اکسید آلمینیوم روی پوست باعث لایه برداری سریع میشود. ضمنا یک مکش روی پوست انجام میشود که باعث جمع شدن کریستالها از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جربان خون به منطقه وفعال شدن سلولهای فیبروبلاست و نتیجتا ترمیم و طراوت پوست میگردد. در روشهای قدیمی که به درمابرژن معروف شده بود لایه برداری مستقیم با ابزاری مثل سمباده که دردناک و پر عارضه بود و گاهی منجر به ایجاد لک  و تیرگی در پوست می شد.

مزایای روشاین روش بدون درد میباشد و نیازی به استفاده از بیهوشی یا بیحس کنندهای موضعی نیست و ظرف 15 تا 3 دقیقه انجام میشود.

مهمترین مزیت میکرودرم ابرژن این است که این روش کاملا بی عارضه است.

میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است. در پوستها با رنگ مختلف و حتی بسیار تیره نیز میتوان از این روش درمانی استفاده کرد .حتی قبل از میهمانی ها میتوان با یک میکرودرم ملایم صاحب پوستی روشن و کشیده شد و بلافاصله در مجالس شرکت کرد.

موارد استفاده :

رفع جای جوش : فرورفتگی های ناشی از جوشهای قبلی و جای آکنه و جوش با میکرودرم قابل رفع است. طی جلسات لازم پوست صاف و کشیده میشود.

جوان سازی پوست : از این روش در درمان چروکهای سطحی و کم عمق پوست میتوان استفاده کرد . چندین جلسه درمان در این مورد بکار میرود . فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار میتوان تغیر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل را اضافه کرد.

چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمیشوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکمتر میشود. چون در این روش سلیش پوست سطحی است جوشگاه و تغیر رنگ پوست دیده نمیشود. به همراه این روش از لیزرهای جوان سازی بدون زخم میتوان استفاده کرد که نتیجه درمان را خیلی بهتر میکند.

لک های پیری: این لکها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوست های روشن دیده میشود این لکها با میکرودرم ابریشن درمان میباشد.

لکهای حاملگی: مهمترین اثر میکرودرم ابریشن کمرنگ یا محو کردن لکهای حاملگی است مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهای لک بر استفاده شود. بررسی های اخیر که روی میکرودرم ابریشن انجام شده نشان دهنده افزایش 20 برابری نفوذ ویتامین سی پس از یک جلسه درمان میباشد .این اثر میکرودرم در لکهائی که قبلا با درمان های ضد لک بهبود نیافته اند مشهود تر است.

درمان جوشهای (اسکار) آکنه و آبله مرغان : جوشگاه های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و معمولا بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد . در ترمیم جوشگاهای سوختگی نیز از این روش میتوان استفاده کرد.

جراحی بینی

کوچک کردن منافذ پوستی : باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانمها وآقایان میباشد. یکی از راههای درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریشن است.

بعد از چند جلسه درمان بعلت بافت سازی و محکم تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک تر میشود.

درمان وبر طرف کردن تاتو یا خالکوبی : خالکو بیهای سطحی پوست را میتوان با این روش درمان کرد یا از همراهی میکرودرم ابریشن با لیزر های خاص جهت استفاده نمود.

تمیز کردن پوست واز بین بردن کومدونهای سر سیاه : برای از بین بردن جوشهای سر سیاه که بسیهر شایع میباشد نیز میتوان از میکرودرم ابریشن استفاده کرد .کاهس جوشهای سر سیاه پوست به کم شدن ضایعات جوشهای غرور جوانی نیز کمک خواهد کرد.

درمان ترکهای پوستی : در درمان ترکهای پوست در زمان حاملگی یا چاقی و بلوغ نیز میتوان از این روش استفاده نمود که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمیدهد.

چروک گردن : در درمان چروکهای ناحیه گردن وضایعات این ناحبه نبز از این روش میتوان سود جست.

 

روش انجام :

در ابتدا پوست تمیز میشود و از آرایش و چربی کاملا پاک میشود

سپس به مدت لازم بر حسب نوع پوست و ضایعه آن که توسط پزشک تعیین میگردد سایش در جهات مختلف و روی قسمتهای مختلف انجام میشود.

زمان لازم حدودا 20-30 دقیقه در صورت و 20 دقیقه در گردن به طول می انجامد جهت ضایعات سطحی مانند کمدون ،کلاسما ، کک و مک یا جوانسازی سایش را فقط تا حد قرمزی مختصر پوست انجام داده و جهت ضایعات عمقی مانند اسکار آکنه ، آبله مرغان و یا چروکها سایش  را تا درم پاپیلر و دیدن نقاط ریز خونریزی ادامه میدهیم .

پس از خاتمه درمان صورت پاک و شسته میشود . یک کرم قابض (مثل اسید دوزنک یا کالامین) به محل مالیده میشود.به جز مصرف ضد افتاب مراقبت خاصی پس از درمان لازم نیست و این روش برای افرادی که کار میکنند مناسب میباشد. تعداد درمان بر حسب تمایل بیمار قابل تغییر میباشد.

با بینی زیباتر اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت

29 Jan 2018

یک تحقیق تخصصی در ژاپن انجام شد در سال 2015 که نتایج جالبی از آن حاصل شد . و آن اینکه ثابت شد با بینی زیباتر اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و در این تحقیق که روی بیس 1000 نفری انجام شد مشخص شد افرادی که با جراحی بینی ظاهر جذابتری پیدا کرده بودند اعتماد به نفسشان به طرز قابل توجهی رشد یافته بود.

جالب بود نه